Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge
SOLIDWORKS WORLD 2019  SWW19
XXIII Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL 2019
SOLIDWORKS WORLD 2019  SWW19
Targi 3D SOLUTIONS

Creo Simulation Live – analiza MES na bieżąco

23.10.2018 Skomentuj pierwszy

Firmy PTC i ANSYS ogłosiły nawiązanie współpracy, dzięki której w Creo zostanie wprowadzona technologia ANSYS Discovery Live.

ANSYS Discovery Live to nowe podejście do symulacji, polegające na wykorzystaniu do obliczeń procesora karty graficznej (GPU) w celu prezentacji wyników symulacji niemal w czasie rzeczywistym. Tradycyjne podejście wymagało od projektanta zbudowania modelu, przeprowadzenia (często wielogodzinnej) analizy, a następnie zmodyfikowania modelu zgodnie z otrzymanymi wynikami analizy MES i ponowne przeprowadzenie analizy. Często analizy powtarzane są wielokrotnie, co znacznie wydłuża cały proces projektowania.

Wykorzystując Creo Simulation Live, konstruktorzy będą mogli na bieżąco weryfikować, jak zmiany projektowe wpływają na wytrzymałość projektowanego modelu. Dzięki wykorzystaniu do obliczeń procesora graficznego, wyniki są przedstawiane praktycznie na bieżąco w trakcie projektowania, konstruktorzy mogą szybko optymalizować projektowane modele, otrzymując informacje zwrotne w czasie rzeczywistym.

Jak mówi prezes PTC, Jim Heppelman: „Dzięki temu rozwiązaniu konstruktorzy będą w stanie zobaczyć w czasie rzeczywistym wyniki symulacji podczas modelowania, co umożliwi im zrozumienie wpływu zmian projektowych na model. Ta możliwość ma potencjał, żeby znacząco zwiększyć produktywność i jakość wyników prac konstruktorskich”.

Creo Simulation Live ma się pojawić na rynku na początku 2019 roku, wraz z premierą Creo 6.0.

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge