Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge

Bezpłatne wersje edukacyjne programów Autodesk

06.08.2018 Skomentuj pierwszy

Jeśli jesteś nauczycielem szkoły średniej, nauczycielem akademickim, uczniem lub studentem, Autodesk zapewnia bezpłatny dostęp do narzędzi i zasobów do projektowania.

Pierwszym krokiem jest pobranie darmowej wersji edukacyjnej wybranego programu Autodesk. Programy można pobrać ze strony Autodesk.

Zainstalowałeś program i zastanawiasz się co robić dalej? Przede wszystkim upewnij się, że właściwie korzystasz z licencji edukacyjnej, czyli:

  • jesteś studentem lub nauczycielem w kwalifikującej się instytucji edukacyjnej.
  • lub licencjonujesz oprogramowanie w imieniu kwalifikującej się instytucji edukacyjnej

W razie wątpliwości zawsze możesz zapoznać się ze szczegółowymi warunkami korzystania z licencji edukacyjnych.

A co jest najważniejsze, to:

  • korzystasz z tego samego oprogramowania, którego używają profesjonaliści — oprogramowanie udostępniane bezpłatnie na licencji edukacyjnej jest identyczne jak oprogramowanie używane komercyjnie,
  • użytkowanie ograniczone jest do celów edukacyjnych — oprogramowania na licencji edukacyjnej można używać wyłącznie do celów związanych z uczeniem się, nauczaniem, szkoleniami, badaniami i pracami rozwojowymi w ramach działalności dydaktycznej instytucji edukacyjnej. Nie wolno używać go do celów komercyjnych, zawodowych ani zarobkowych,
  • masz długi okres użytkowania — obecnie dostępne są licencje 3-letnie. Gdy w społeczności Autodesk Education Community pojawi się nowa wersja, można uzyskać na nią nową licencję i pobrać oprogramowanie.

1. Skorzystaj z materiałów udostępnionych przez Autodesk – Support & Learning. Na stronach znajdziesz wskazówki „jak zacząć”, tutoriale i materiały wideo dla początkujących a nawet bardziej zaawansowanych użytkowników, materiały do pobrania oraz forum, na którym możesz znaleźć odpowiedzi na najczęstsze pytania i rozwiązania problemów użytkowników.

2. Odwiedź Autodesk Design Academy i skorzystaj z dostępnych tam narzędzi online, pomocnych zarówno w nauczaniu jak i przeznaczonych do samodzielnej nauki – Akademia Autodesku to miejsce, w którym znajdziesz dużo kursów i tutoriali wideo.

3. Autodesk, w ramach inicjatywy Autodesk University, oferuje lekcje online z różnej tematyki i na różnych poziomach. Tutaj możesz wyszukać interesujące Cię prezentacje online.

4. Na stronie pccpolska.pl możesz skorzystać z obszernej zakładki Baza wiedzy – znajdziesz tam odpowiedzi na wiele pytań, podzielonych tematycznie.

5. Czujesz, że już znasz oprogramowanie Autodesk jak własną kieszeń? W takim razie możesz potwierdzić swoje kwalifikacje międzynarodowym certyfikatem Autodesk na dwóch poziomach: Autodesk Certified User oraz Autodesk Certified Professional. Certyfikacja na każdym poziomie jest dodatkowym potwierdzeniem kompetencji i umiejętności, zwiększającym wiarygodność w oczach klientów lub obecnych i przyszłych pracodawców. Jest to istotny element budujący wartość i przewagę na polskim rynku pracy, ale także i międzynarodowym. Zainteresowany? Dołącz do certyfikowanych profesjonalistów – znajdź swoją certyfikację.

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge