Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge
SOLIDWORKS WORLD 2019  SWW19
Innoform 2019 - Międzynarodowe Targi Kooperacyji Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego
SOLIDWORKS WORLD 2019  SWW19

5 najlepszych usprawnień w Radan 2018 R2

28.06.2018 Skomentuj pierwszy

W nowej wersji oprogramowania Radan 2018 R2 pojawią się usprawnienia i nowe funkcjonalności odnoszące się m. in. do procesów gięcia, nestingu, oraz procesów logistycznych. Poniżej przedstawiamy 5 usprawnień systemu, które nasi specjaliści uznali za najciekawsze:

1. Ręczny Nesting - Siatka

Nowa funkcjonalność pozwala użytkownikowi na umieszczenie części na arkuszu za pomocą siatki. Po wpisaniu ilości części w rzędach i kolumnach oraz zdefiniowaniu odstępów umieszczamy siatkę części za pomocą standardowych narzędzi do lokalizacji.

2. Menu Opcji Automatycznych

Przycisk "Automatycznie" wykonuje akcje określone w oknie opcji automatycznych. Zawiera wszystkie następujące kroki tworząc program gięcia, kod-NC lub Rozwinięcie.

3. Gięcie Serii Części (Batch)

Ta funkcjonalność pozwala użytkownikowi przetwarzać części w trybie automatycznym RadPro. Radpro przechowa pliki .c4cx, dla każdej z części z uwzględnieniem dla jakiej prasy część była przypisana, oraz plik symbolu dla preferowanej maszyny. Każda część, która wymaga dalszej manualnej obróbki w procesie gięcia będzie miała swój plik .c4cx, z którym można pracować po skończonym procesie serii części.

4. Wsparcie dla Części Zakupowych

Nowa wersja Radan daje możliwość określenia elementów zakupowych, które są zawarte w złożeniu, oraz zawarcia ich kosztu w wycenie. Aby określić część jako zakupową, należy wybrać przycisk Część Zakupowa.

Części zakupowe nie mogą mieć podzłożeń ani kroków obróbczych, są one po prostu elementami, które kupujemy od dostawcy. Przykładowy obrazek u góry pokazuje kołek, jednak częścią zakupową może być cokolwiek co można kupić np. siłowniki hydrauliczne, serwomotory itd.

Gdy część zostanie określona jako zakupowa, możesz wprowadzić koszt w zakładce Koszty, która została uproszczona ponieważ opcje materiału już nie są istotne.

5. Opcje Kosztu Materiału

Zakładka Część -> Koszt została zmieniona zapewniając więcej kontroli nad sposobem wyliczania kosztu materiału.

Dostępne są trzy opcje kalkulacji materiału:

  • Tylko Część to wartość materiału, który dostarczasz swojemu klientowi,
  • Część zawierająca otwory obliczy wartość materiału w granicach części,
  • Arkusz/Części oblicza wartość całego arkusza podzieloną przez ilość części ułożonych na arkuszu.

Opcja umożliwia użytkownikowi wybór rozmiaru arkusza, a dodatkowe okno ze szczegółami pozwala podjąć decyzję o wyborze arkusza. Koszt jest wyliczany na bieżąco z informacji o Materiałach. Zmiany w deklarowanym koszcie arkusza automatycznie aktualizują wynik na części.

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge