Narzędzie dla konstruktorów pracujących w Solid Edge i w NX CAD - kalkulator tolerancji i pasowań
Warsaw Indystry Week 2021

Budują największą drukarkę 3D do metalu

23.02.2018 Skomentuj pierwszy

Francuska firma GE Additive postanowiła zbudować największą na świecie drukarkę 3D do metalu wykorzystującą technologię sproszkowanych metali i spajanych laserem (SLM).

Drukarka ma być dostosowana do potrzeb przemysłu lotniczego, i będzie mogła drukować elementy o długości jednego metra w każdym kierunku (1000 mm x 1000 mm x 1000 mm).

"Maszyna będzie drukować w 3D części dla lotnictwa o średnicy jednego metra, a wykorzystywana będzie do wytwarzania elementów konstrukcyjnych silników odrzutowych i części do samolotów" - powiedział wiceprezes Mohammad Ehteshami i dyrektor generalny GE Additive. "Maszyna znajdzie zastosowanie również w przemyśle motoryzacyjnym, energetycznym, naftowym i gazowym."

Pierwotna maszyna demonstracyjna w tej technologii, zwana "ATLAS", jest maszyną laserową / proszkową o obszarze roboczym (1000 mm) w co najmniej dwóch kierunkach.

W wersji produkcyjnej maszyna będzie dostosowana i skalowalna dla projektu indywidualnego klienta. Rozdzielczość i szybkość budowy będą porównywalne lub szybsze z dostępnymi dziś na rynku drukarkami. Jest również przeznaczona do stosowania z wieloma materiałami, w tym materiałami niereaktywnymi i reaktywnymi (takimi jak aluminium i tytan). 

GE planuje pierwsze dostawy maszyny pod koniec 2018 roku.

Koncepcyjna drukarka 3D do metalu opiera się na technologii GE w połączeniu z doświadczeniem firmy Concept Laser . Concept Laser (niemiecka firma, której właścicielem jest firma GE Additive) ma obecnie największą na świecie drukarkę 3D do laserowego spajania proszków z obszarem roboczym o wymiarach 800 mm x 400 mm x 500 mm.

 

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
Narzędzie dla konstruktorów pracujących w Solid Edge i w NX CAD - kalkulator tolerancji i pasowań