ZW3D - oprogramowanie CAD MOLD  CAM w przystępnej cenie
Targi Toolex 2022
Targi Toolex 2022

Poznaj serię drukarek 3D Stratasys J8

21.02.2020 Skomentuj pierwszy

Technologia PolyJet jako jedyna metoda wytwarzania pozwala na wykonanie elementów z wielu materiałów i kolorów w jednym procesie. Drukarki 3D Stratasys J8 Series mogą drukować prototypy wyglądające dokładnie jak produkt końcowy. Dają niesamowite efekty wykończenia modelu, wyjątkową gładkość powierzchni i precyzję druku z warstwą o wysokości zaledwie 14 mikrometrów.

Najmniejszą z serii J8 jest drukarka 3D Stratasys J826, której pole robocze wynosi 255 × 252 × 200 mm. Kompaktowy model J826 został stworzony po to, by udostępnić technologię PolyJet firmom, które dysponują mniejszym budżetem. Kolejną maszyną w kolejności jest Stratasys J835, której przestrzeń robocza wynosi 350 × 350 × 200 mm. Największym modelem jest Stratasys J850 o przestrzeni roboczej: 490 × 390 × 200 mm.

Drukarki 3D Stratasys J8 dostarczają prototypy, które obrazują wygląd finalnych produktów. Seria J8 jest polecana dla projektantów, działów R&D. Z korzyści wdrożenia technologii PolyJet korzystają producenci zabawek, elektroniki, sprzętu sportowego i rozrywkowego, branża reklamowa i filmowa. W technologii PolyJet możemy wytwarzać realistyczne modele anatomiczne z zachowaniem kolorów i tekstury tkanek.

Maszyny z serii J8 obsługują paletę barw Pantone i wprowadzają do technologii druku 3D Pantone Matching System (PMS). Użytkownicy mają do dyspozycji szeroką gamę materiałów: od sztywnych – imitujących właściwości tworzyw stosowanych w produkcji seryjnej aż po gumopodobne. Mamy możliwość druku z ponad 500 000 kolorów, a także z materiałów transparentnych, w tym z żywicy VeroUltraClear, która ma przejrzystość szkła.

Technologia PolyJet w wersji na drukarki J8 pozwala łączyć kilka materiałów, by uzyskać dowolny kolor lub właściwość tworzywa (tzw. Digital Material), np. różny stopień elastyczność w wyniku mieszana żywic sztywnej i gumopodobnej. Wszystkie skomplikowane produkty składające się z różnych materiałów mogą być wytwarzane w jednym procesie – na jednej maszynie. Maszyny J8 są wyposażone w aż siedem głowic drukujących, które natryskują żywice, a następnie utwardzają każdą warstwę światłem UV.

Drukarki 3D Stratasys J8 to najbardziej zaawansowane technologicznie drukarki 3D na świecie. Teraz są dostępne także dla plskich klientów. Więcej informacji TUTAJ >>>

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
ZW3D - oprogramowanie CAD MOLD  CAM w przystępnej cenie