Solid Edge 2019
Warsaw Industry Week
Konferencja dla Narzędziowni TOOL-SHOP 2018

Symulacje niskoczęstotliwościowego elektromagnetyzmu w SIEMENS

05.10.2017 Skomentuj pierwszy

Poszerzenie zasobów firmy o rozwiązania software'owe MagNet i Motorsolve oraz wiedzę fachową na temat symulacji niskoczęstotliwościowych to szansa na zwiększenie możliwości wsparcia przedsięwzięć związanych z projektowaniem silników elektrycznych, generatorów i urządzeń elektromagnetycznych

Siemens podpisał umowę nabycia spółki Infolytica Corporation z siedzibą w Montrealu. W ten sposób firma poszerza swoje portfolio rozwiązań technicznych o symulacje w zakresie zjawiska elektromagnetyzmu (EM).

Infolytica to jeden z pionierów w obszarze symulacji niskoczęstotliwościowego elektromagnetyzmu, a z autorskiego oprogramowania spółki, które umożliwia przewidywanie przebiegu zjawisk elektromagnetycznych i cieplnych, korzystają producenci na całym świecie.

Dzięki temu możliwe jest tworzenie niezawodnych i zoptymalizowanych rozwiązań dla urządzeń wytwarzających pole elektromagnetyczne, np. maszyn elektrycznych, silników, generatorów i transformatorów, a także czujników, urządzeń indukcyjnych, rezonansów magnetycznych oraz rozwiązań osłonowych i ekranujących. Obszar działalności spółki Infolytica stanie się częścią Działu Analiz Mechanicznych firmy Mentor, podmiotu zależnego firmy Siemens. Finalizacja transakcji planowana jest na październik tego roku.

Włączenie zasobów Infolytica do Simcenter oznacza znaczne poszerzenie możliwości testowych i symulacyjnych obejmujących zjawiska mechaniczne, cieplne, dynamikę płynów oraz elektromagnetyzm. Produkty Infolytica mają szerokie zastosowanie w projektowaniu wysokowydajnych zespołów elektromechanicznych stosowanych w różnych branżach, m.in. w przemyśle lotniczym i motoryzacyjnym, w elektronice użytkowej, urządzeniach elektrycznych, sprzęcie medycznym oraz w przemyśle ciężkim i energetyce.

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
Wypróbuj Solid Edge za darmo