Pobierz infografikę wyzwania projektowe w CAD
Plastpol 2018
Podręcznik SOLIDWORKS 2018 Nowości w programie, porady praktyczne oraz ćwiczenia
Innoform 2018
SOLIDWORKS Simulation

Nowe Creo 4.0

23.12.2016 Skomentuj pierwszy

Paul Sagar, wiceprezes działu Zarządzania Produktem odpowiedzialnego za Creo ogłosił na konferencji PTC Forum w Stuttgarcie premierę Creo 4.0. Creo 4.0 wprowadza dziesiątki nowych możliwości i usprawnień. Najważniejsze z nich przedstawiamy poniżej.

Porównanie możliwości PTC Creo Parametric 2.0, 3.0 i 4.0 PDF >>>

Najważniejsze usprawnienia w Creo Parametric 4.0 PDF >>>

Model-Based Definition (proces produkcji bez dokumentacji papierowej)

MBD oferuje wydajny sposób przechowywania informacji technologicznych i innych danych bezpośrednio w modelu 3D. Stosowane prawidłowo MBD eliminuje konieczność przygotowywania dokumentacji płaskiej, która może zaginąć lub się zdezaktualizować.

Głównym problemem jest natomiast fakt, że zespoły konstrukcyjne mogą zmagać się z problemami podczas wprowadzania standardów MBD. Co więcej, ciężko jest nadążyć za najnowszymi wymaganiami.

Creo 4.0 pomaga zespołom w łatwiejszym wdrożeniu standardów MBD, nawet bez odpowiednich szkoleń. Oprogramowanie prowadzi użytkownika poprzez cały proces GD&T (wymiarowania i tolerowania geometrycznego, które są ważną składową MBD). Przeprowadza także weryfikację, czy GD&T zostało poprawnie zdefiniowane.

W Creo 4.0 użytkownicy mogą pewnie tworzyć w pełni opisane, kompletne cyfrowe definicje swoich produktów.

Dzięki Creo 4.0 konstruktorzy mają pewność, że zanim model trafi do kolejnych działów, implementacja MBD została przeprowadzona dokładnie i zgodnie ze standardami.

Usprawnienia produktywności

Wprawdzie każde nowe wydanie Creo zawiera usprawnienia wspomagające szybsze i lepsze modelowanie CAD, Paul Sagar i inni długoletni użytkownicy PTC twierdzą, że Creo 4.0 to najlepszy zbiór ulepszeń, jakie wprowadzono do tej pory.

Przykładem mogą być nowe opcje pracy w trybie pełnoekranowym i paski narzędziowe dostępne pod prawym przyciskiem myszy. Paul Sagar zwrócił uwagę, że beta testerzy bardzo chwalili nową, prostszą w użyciu wersję oprogramowania.

Dostępny jest nowy, inteligentny mini pasek narzędzi, dzięki któremu nie trzeba już korzystać z drzewa modelu ani ze wstążki. Ponieważ wszystko można zrobić z poziomu okna graficznego, Creo 4.0 daje możliwość ukrycia wszystkich elementów interfejsu z wyjątkiem okna.

Użytkownicy nie muszą już tworzyć dużej ilości zduplikowanych części w trakcie odbić lustrzanych zespółów. Creo potrafi inteligentnie tworzyć odbicia lustrzane części i automatycznie zmieniać położenie części symetrycznych. Inteligentne odbicia lustrzane zespołów obniżają zbędą duplikację części.

Narzędzia wprowadzone w Creo 4.0, takie jak wyszukiwanie geometrii, pomagają użytkownikom w wyszukiwaniu cech takich jak zaokrąglenia, i zapisywanie ich w celu późniejszego wykorzystania.

Wizualizacja

Creo 4.0 rozwija także narzędzia do wizualizacji, dając projektantom i inżynierom nowe, wydajniejsze sposoby uzyskania wysokiej jakości, fotorealistycznych renderingów.

Oprogramowanie zawiera usprawnienia podstawowych możliwości oraz wprowadza rozszerzenie Advanced Rendering, korzystające z technologii partnera PTC i lidera branży, firmy Keyshot.

Dzięki Creo 4.0 nawet konstruktorzy mogą szybko renderować modele, żeby stworzyć efektowniejsze reprezentacje projektów na potrzeby spotkań i ocen.

Inteligentne, połączone projektowanie

Obecnie każdy chce skorzystać z możliwości, jakie daje Internet Rzeczy (IoT).Dzieje się tak dlatego, że dzięki obecnej technologii projektowanie staje się inteligentniejsze – konstruktorzy mogą stosować w swoich produktach czujniki i technologie komunikacyjne, pozwalające na zbieranie danych i aktualizowanie funkcji. Mogą nawet analizować działanie produktu i wykorzystać te wyniki do stworzenia lepszych projektów w przyszłości.

Paul Sagar ogłosił wprowadzenie Creo Product Insight, który będzie dostępny w połowie 2017 roku. Jak wynika z jego słów „będziecie mieli możliwość umieszczania czujników, optymalizowania ich liczby i położenia oraz upewnienia się, że uzyskujecie z nich prawidłowe dane”.

Creo 4.0 będzie zawierać narzędzia pomagające użytkownikom w projektowaniu konstrukcji podłączonych do internetu, niezależnie od produktu, nad jakim pracują. Dzięki Creo 4.0 można zoptymalizować wykorzystanie i położenie czujników, zastąpić założenia rzeczywistymi danymi i ograniczyć liczbę fizycznych prototypów.

Projektowanie skomplikowanych struktur pod drukowanie 3D

W Creo 3.0 PTC rozpoczęło dodawanie narzędzi pomagających użytkownikom w lepszym projektowaniu modeli pod kątem drukowania 3D. Z premierą Creo 4.0 można optymalizować te konstrukcje na sposoby unikalne dla wydruków 3D.

Paul Sagar zaprezentował, jak można tworzyć lżejsze modele poprzez zastąpienie pełnych brył strukturą kratkową. Te skomplikowane, przypominające plaster miodu modle były często zbyt trudne do wytworzenia, ale wymagają niewiele pracy ze strony drukarki 3D.

W Creo 4.0 można łatwiej dodawać i modyfikować struktury kratkowe. Możliwości symulacji w Creo jeszcze bardziej pomagają użytkownikom w dopasowywaniu struktur pod kątem maksymalnej możliwej wytrzymałości przy jednoczesnym zachowaniu niewielkiej masy.

Creo 4.0 wspiera tworzenie nawet bardzo skomplikowanych struktur, jak ta kratka o zmiennym rozmiarze.

Dzięki Creo 4.0 masz pewność, że struktury kratkowe spełniają założenia dotyczące kosztów, wagi, częstotliwości, ugięć i wielu innych zanim w ogóle klikniesz przycisk „Drukuj”.

Creo 4.0 jest dostępne do pobrania TUTAJ >>>

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
NX CAD Ćwiczenia