Pobierz infografikę wyzwania projektowe w CAD
Plastpol 2018
Podręcznik SOLIDWORKS 2018 Nowości w programie, porady praktyczne oraz ćwiczenia
Innoform 2018
SOLIDWORKS Simulation

T-FLEX CAD 15 - Nowości cz. 1

22.12.2016 Skomentuj pierwszy

Nowe wydanie T-FLEX CAD zawiera dużą ilość znaczących zmian i dodatków zwiększających efektywność pracy w dużo większym stopniu niż wcześniej. Wiele z tych innowacji zostało wprowadzonych na potrzeby użytkowników.

Główna uwaga została zwrócona na:

  • Zwiększenie intuicyjności I funkcjonalności interfejsu użytkownika.
  • Ulepszenie zarządzania częściami I złożeniem.
  • Przeorganizowanie drzewa modelu 3D i funkcjonalności bibliotek.
  • Zwiększenie ogólnej wydajności systemu i tworzenia dokumentacji.
  • Ulepszenie narzędzi do edycji elementów na rysunkach i modeli 3D.
  • Ulepszenie projektowania złożeń za pomocą nowego mechanizmu wyładowania zmodyfikowanych części po ich zaktualizowaniu.
  • Rozszerzenie możliwości modelowania 3D za pomocą poleceń i opcji.

Poniżej przedstawiamy kilka, naszym zdaniem ciekawych zmian wprowadzinych w nowej wersji programu.

Nowy interfejs programu

Interfejs systemowy przeszedł poważne zmiany. System stał się dzięki temu bardziej efektywny, komfortowy i intuicyjny.

Polecenia i operacje są teraz łatwiejsze do wizualnego odnalezienia. Polecenia zostały podzielone na zakładki i grupy, umożliwiając dużo szybszą nawigacje. Poruszanie się na zakładkach i znalezienie właściwego polecenia lub operacji nie jest trudne zarówno dla początkujących jaki i dla stałych użytkowników. Ważną przewagą nowego interfejsu jest to że większość poleceń i operacji może być aktywowane przez jedno kliknięcie.

Wstążka dostosowuje się do aktualnego trybu pracy. Na przykład, kiedy przełączymy się pomiędzy widokiem 2D i 3D, zakładki również przełączają się pomiędzy trybem rysowania i trybem modelowania 3D – więc potrzebne operacje i parametry są zawsze pod ręką.

Praca na wielu oknach (widokach)

Efektywność pracy na wielu widokach została znacznie poprawiona. Pasek filtrów wyboru, pasek Widoku i automenu obecnie wyświetlają się w granicach aktywnego okna. Ta innowacja znacząco ogranicza długość ścieżki kursora i zwiększa swobodę pracy. Interfejs wspiera pracę na monitorach o dużej rozdzielczości. Aktywne okno jest obecnie podświetlane pomarańczową bardziej widoczną ramką.

Dynamiczny Pasek Narzędzi

Teraz po wywołaniu menu kontekstowego poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy na wybranym elemencie pojawia się dynamiczny pasek narzędzi. Pasek zawiera często używane polecenia a jego zawartość zależy od rodzaju wybranego elementu.

Okno drzewa modelu 3D

Funkcjonalność i możliwości drzewa modelu 3D zostały rozszerzone. Obecnie wyświetlanie drzewa modelu 3D jest możliwe bezpośrednio na scenie 3D. Drzewo jest wyświetlane po kliknięciu na ikonkę w lewym górnym rogu okna 3D, może być również schowane w dowolnym momencie.

Podczas pracy z modelem 3D system automatycznie odkrywa drzewo modelu 3D jeśli było w tym momencie niedostępne. Występuje to np. W przypadku wejścia do polecenia i tworzenia lub edycji elementów 3D.

Opcje Systemowe i Parametry Dokumentu

Okna dialogowe opcji i parametrów dokumentu (dawny Status) zostały przeprojektowane. Obecnie wszystkie karty (zakładki) znajdują się w lewej części okna w postaci listy. Po wybrania parametru lub opcji, pole opisu pojawia się w dolnej części okna.

Praca na wielu monitorach

Teraz można otworzyć więcej niż jedno okno główne dla jednego dokumentu. Celem tej funkcji jest wyświetlanie tego samego dokumentu na wielu monitorach. Na przykład, jeśli komputer jest podłączony do dwóch monitorów, można wyświetlić okno aplikacji z widokiem 3D na jednym z nich a na drugim np. okno aplikacji z widokiem 2D tego samego dokumentu. Zmiany w dokumencie są wyświetlane równocześnie we wszystkich głównych oknach aplikacji związanych z dokumentem.

Linijki 3D

Parametry modyfikacji i transformacji liniowej w różnych poleceniach 3D są teraz wyświetlane i mogą być ustawiane wizualnie na scenie 3D za pomocą linijek 3D; Parametry kątowe - poprzez kątomierze. Linijki 3D i kątomierze pozwalają precyzyjnie ustawić wartość bez użycia klawiatury i nadmiernych ruchów kursora.

Na tym zakończymy część 1. W kolejnej części przeczytacie o wydajności i ulepszonej funkcjonalności modelowania.

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
NX CAD Ćwiczenia