ZW3D - oprogramowanie CAD MOLD  CAM w przystępnej cenie
Targi Toolex 2022
Targi Toolex 2022

WARSAW INDUSTRY WEEK 2016

26.10.2016 Skomentuj pierwszy

Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych Warsaw Industry Week odbędą się w dniach 07-09 listopada 2016 r. w Ptak Warsaw Expo, w największym w Europie Środkowej międzynarodowym centrum targowo – kongresowym, w Nadarzynie pod Warszawą.

Podczas targów zaprezentowane zostaną najnowsze trendy i rozwiązania technologiczne. Zwiedzający będą też mogli porównać oferty blisko 500 firm, nawiązać nowe kontakty i prowadzić rozmowy biznesowe. W czasie tej imprezy zaprezentowane zostaną niemal wszystkie gałęzie branży przemysłowej, w tym: maszyny i narzędzia do obróbki metalu, drewna, przetwórstwa tworzyw sztucznych, automatyzacja i robotyzacja procesów przemysłowych oraz oprogramowanie, metrologia przemysłowa, cięcie i szlifowanie, badania i rozwój, BHP oraz wiele innych. Swoje produkty prezentować będą firmy, które są innowacyjne, wizjonerskie, wysoko cenione na arenie międzynarodowej.

Miastem Partnerskim targów jest Rzeszów – Stolica Innowacji, czołowy region gospodarczy w Polsce, będący miejscem funkcjonowania wielu innowacyjnych polskich i zagranicznych przedsiębiorstw, Partnerem Honorowym wydarzenia jest Dolina Lotnicza – kluczowy klaster przemysłowy w Polsce, zrzeszający czołowe firmy z zakresu lotnictwa i awioniki.

Targom Warsaw Industry Week towarzyszyć będzie szereg niezwykle ciekawych wydarzeń towarzyszących. m.in.: konferencja HORYZONT 2020 SZANSĄ POLSKICH INNOWACJI W UE, która odbędzie się pod patronatem i z udziałem Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Jarosława Gowina. Jej organizatorem jest Rada Główna Instytutów Badawczych, przy współpracy z Krajowym Punktem Kontaktowym Programów Badawczych UE oraz Ptak Warsaw Expo.

Celem konferencji jest zaprezentowanie dotychczasowych osiągnięć instytutów badawczych w Programie Horyzont 2020, omówienie aktualnych instrumentów tego Programu oraz zachęcenie instytutów badawczych do realizacji projektów „Horyzontu 2020” – również poprzez prezentację najlepszych praktyk. . Częścią konferencji będzie dyskusja panelowa pt. „Czy Polska ma realne szanse komercjalizować na dużą skalę wyniki prac badawczych w UE ?”.

Z myślą o młodzieży planującej swoją przyszłość w branży przemysłowej podczas trwania targów zostały zorganizowane strefy: Strefa Inżynier 4.0, organizowaną wspólnie z Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie, pokazy robotyki amatorskiej wspólnie z Politechniką Rzeszowską oraz Strefę Lasery 4.0 współorganizowaną z firmą Gravotech, jednego ze światowych liderów w dziedzinie grawerowania, oprogramowania dla przemysłu oraz laserów przemysłowych. W tych Strefach uczniowie szkół profilowanych będą mogli odbyć niezwykłe praktyczne zajęcia, które poprowadzą specjaliści z zakresu techniki i nowoczesnych technologii przemysłowych. Będą się one odbywały w ramach konferencji i seminariów toczących się na targach. Nie zabraknie również solidnej dawki wiedzy dla profesjonalistów.

Bardzo ciekawymi wydarzeniami towarzyszącymi będą też m.in.:

WARSAW MACHINES OUTLET – nowość targowa w Polsce – wielki outlet nowych maszyn w połączeniu z eventowym show. Najlepsze marki i bardzo konkurencyjne ceny!

AKADEMIA TECHNICZNA z firmą PLASTIGO. Tematy: „Błędy w konstrukcji detali oraz form wtryskowych” „Optymalizacja produkcji – znaczenie peryferii w stabilności procesu”.

STREFA INDUSTRY 4.0 z Zespołem Doradców Gospodarczych TOR Sp. z o.o,


Kompleksowość, lokalizacja i perfekcyjna organizacja to nasze atuty. Zapraszamy wszystkich przedsiębiorców z branży przemysłowej do odwiedzenia Warsaw Idustry Week. Jako pierwsi w Polsce w jednym miejscu prezentujemy innowacyjny przemysł w wielkiej skali. Promujemy polskie firmy, które są innowacyjne, wizjonerskie, wysoko cenione na arenie międzynarodowej.– opowiada Agnieszka Cieślik, Dyrektor Projektu. - Prowadzimy również partnerską współpracę z klastrami, strefami ekonomicznymi, parkami technologicznymi aby zachęcić do odwiedzenia targów profesjonalistów – podkreśla Agnieszka Cieślik, Dyrektor Targów.

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
ZW3D - oprogramowanie CAD MOLD  CAM w przystępnej cenie