ZW3D - oprogramowanie CAD MOLD CAM w przystępnej cenie
Targi Toolex 2022
Targi Toolex 2022

Wystartował Konkurs dla architektów i projektantów wnętrz

23.12.2015 Skomentuj pierwszy

Na początku grudnia wystartowała kolejna edycja „Konkursu dla architektów i projektantów wnętrz” organizowanego od czterech lat przez firmę CAD Projekt K&A i kwartalnik „Wokół Płytek Ceramicznych”. Projekt ten jest skierowany do użytkowników oprogramowania autorstwa CAD Projekt K&A dedykowanego projektantom i architektom wnętrz. Tegoroczna edycja konkursu, organizowana jak zwykle w ramach PEREŁ CERAMIKI UE, zyskała nowego Partnera – firmę Elica oraz dodatkową nagrodę główną. Organizatorzy na projekty czekają do 18 stycznia 2016 r., a łączna pula nagród to 17 tysięcy złotych.

Kolejne edycje, kilka tysięcy głosów na „perłowe” kolekcje płytek oraz przeszło 200 projektów wnętrz mieszkalnych i komercyjnych, które dotarły do Organizatorów są dowodem na to, że „Konkursu dla architektów i projektantów wnętrz...” okazał się trafionym pomysłem.

Organizatorzy podkreślają, że ich celem jest promowanie najlepszych trendów w branży projektowania wnętrz, najbardziej wartościowych płytek ceramicznych pojawiających się na rynku oraz stworzenie sytuacji, w której producenci oraz projektanci będą mieli okazje nawzajem się inspirować, a nawet ściśle współpracować.

Tak jak w każdej poprzedniej edycji, również tym razem konkurs jest podzielony na dwa etapy. Podczas pierwszego etapu Organizatorzy starają się przybliżyć projektantom najlepszy design i najnowsze trendy, prezentując i udostępniając materiał (płytki ceramiczne i inne okładziny ścienne i podłogowe), z których projektanci i architekci wnętrz mogą korzystać w swoich projektach nadsyłanych w drugim etapie. Dlatego organizowane są trzy głosowania na najpiękniejsze płytki ceramiczne nominowane przez jury świetnie znające ten rynek, w ramach konkursu z ponad 10-letnią tradycją - PERŁY CERAMIKI UE. W tym roku równorzędne tytuły „Perły Ceramiki Projektantów - użytkowników CAD Decor 2015” otrzymały kolekcje: Metallic Illusion (V&B Fliesen GmbH), All in White (Grupa Tubądzin) oraz Concept Stone (Gardenia Orchidea).

Concept Stone (Gardenia Orchidea)

All in White (Grupa Tubądzin)

Metallic Illusion (V&B Fliesen GmbH)

Drugi etap, trwający od 3 grudnia 2015 r. do 18 stycznia 2016 r. to już czas na projektowanie i wcielenie w życie pomysłu na projekt wnętrza, który w głowach projektantów kiełkował najczęściej już podczas głosowania na swoją ulubioną kolekcję płytek. Zadanie konkursowe to projekt dowolnego wnętrza, elewacji lub miejsca na zewnątrz budynku, z zastosowaniem przynajmniej jednej kolekcji płytek ceramicznych lub gresów nagrodzonych w konkursie PERŁY CERAMIKI UE 2015 tytułem „Perła Ceramiki UE 2015”, „Perła Ceramiki Dystrybutorów 2015” i „Perła Ceramiki Projektantów - użytkowników CAD Decor 2015” oraz przynajmniej jednego produktu z katalogu Premium firmy Elica. Blisko 30 kolekcji nagrodzonych płytek Organizatorzy udostępniają uczestnikom Konkursu w bazie „Perły Ceramiki UE 2015”, dołączanej do programów CAD Decor PRO, CAD Decor oraz CAD Kuchnie z Modułem Projektowania Płytek Ceramicznych, oraz na swojej stronie internetowej. Bazę modeli 3D firmy Elica i dowolny produkt z katalogu Premium, znajdziemy również się na stronie internetowej Organizatora oraz w programach CAD Decor PRO i CAD Kuchnie. Poniżej prezentujemy projekt, który zdobył nagrodę główną w zeszłorocznej edycji „Konkursu dla architektów i projektantów wnętrz...”. Jego autorką jest Ewa Orlicka.

Wymagania techniczne projektów konkursowych:

 • maksymalnie 6 ilustracji (wizualizacji),

 • zwymiarowany widok z góry całego projektu oraz widoki ścian LUB zwymiarowane rzuty ścian,

 • wyżej wspomniane rzuty i wizualizacje w formacie jpg, tiff lub pdf, waga pojedynczego pliku – maksymalnie 5 MB, minimalna rozdzielczość 1920x1080 - Full HD,

 • opis projektu do 2500 znaków zawierający: szczegółowe informacje na temat zastosowanej/ych płytek, nazwę kolekcji oraz producenta/marki, zastosowane formaty i kolory płytek, a także wskazanie miejsca użycia płytek w projekcie; wskazanie produktu z bazy modeli 3D firmy Elica z katalogu Premium i jego umiejscowienia w projekcie.

  Projekty można przesyłać do 18 stycznia 2016 r. wyłącznie pod adresem perlyceramiki@sigma-not.pl. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 3 projekty.

Nagrody w „Konkursie dla architektów i projektantów wnętrz...” :

 • nagroda główna: 4000 zł oraz bon o wartości 3000 zł do wykorzystania na zakup aplikacji lub usług w CAD Projekt K&A oraz okap Amélie Premium o wartości 4499 zł firmy Elica,

 • nagroda druga: 2000 zł oraz dwudniowe szkolenie z obsługi narzędzi CAD Projekt K&A (w siedzibie firmy),

 • nagroda trzecia: 1000 zł oraz jednodniowe szkolenie z obsługi narzędzi CAD Projekt K&A (w siedzibie firmy).

Konkurs jak co roku zakończy się uroczystą Galą. To doskonała okazja nie tylko na to aby zaprezentować producentom i zaproszonym gościom nagrodzone projekty, ale także aby zintegrować różnych przedstawicieli branży projektowania wnętrz.

Regulamin "Konkursu dla architektów i projektantów wnętrz – użytkowników programów CAD Decor 2015".

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
ZW3D - oprogramowanie CAD MOLD CAM w przystępnej cenie