Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge
Podręcznik SOLIDWORKS 2020
Targi druku i skanu 3d - 3D SOLUTIONS 2020
STOM-TOOL 2020

Autodesk Vault czyli projektowanie pod kontrolą

11.12.2015 Skomentuj pierwszy

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów m.in. w zakresie krótszych terminów realizacji, w grudniu 2013 roku Weiss zdecydował się na zmianę oprogramowania do zarządzania dokumentacją na Autodesk Vault Professional. Wdrożenie zostało ukończone w styczniu 2015 roku. Przeprowadziła je firma Cadsoft – Złoty Partner Autodesk. Zlokalizowany w Ostrowcu Świętokrzyskim polski oddział duńskiej firmy Weiss, specjalizuje się w dziedzinie projektowania, produkcji i montażu kotłowych instalacji spalania służących do termicznego przetwarzania odpadów i biomasy w energię. Obecna w Polsce od 2005 roku firma ma na swoim koncie realizację ponad 1000 instalacji na całym świecie.

„Celem wdrożenia było przyspieszenie procesu projektowania i wytwarzania oraz dalsze podnoszenie jakości tworzonych produktów. Przeprowadzone przez naszych inżynierów testy wykazały, że rozwiązania Autodesk pozwalają projektantom szybciej wykonywać swoją pracę. Oprogramowanie zapewnia przyspieszenie synchronizacji z pustym obszarem roboczym o 12%, natomiast synchronizacja z obszarem istniejącym jest o 28% krótsza. W sumie skrócenie czasu synchronizacji pozwala każdemu projektantowi zaoszczędzić od 1 do 2 godzin pracy dziennie” - stwierdza Damian Stola, kierownik biura konstrukcyjnego, Weiss.

W Ostrowcu Świętokrzyskim wdrożono 35 stanowisk projektowych. Autodesk Vault przyczynia się między innymi do skrócenia czasu wyszukania projektu oraz pobrania go z bazy projektów, co w efekcie zwiększa produktywność. Oprogramowanie doskonale integruje się z systemami CAD wykorzystywanymi przez Weiss. Zastosowane rozwiązanie pozwoliło także na bezpieczny dostęp do informacji projektowych dla większej grupy pracowników.

Każde z wdrażanych w Weiss urządzeń musi przejść poszczególne etapy realizacji. Po podpisaniu kontraktu projekt przechodzi do działu menedżerów projektu, w którym prowadzone są rozmowy z klientem pozwalające na doprecyzowanie szczegółów i ustalenie layoutu (planu) kotłowni. Następnie przygotowywany jest wstępny model projektowy uwzględniający zagospodarowanie przewidzianego obszaru w kotłowni, wykonane są szczegółowe modele oraz dokumentacja warsztatowa. Rozplanowanie kotłowni wymaga sporządzenia przez projektantów rysunków, które są następnie konfrontowane z oczekiwaniami klienta. Podczas rozmów doprecyzowywane są szczegóły np. droga poruszania się personelu po kotłowni. Po zweryfikowaniu modeli i zatwierdzeniu layoutu następuje etap produkcji. Oprogramowanie Autodesk Vault wspiera projektantów i wykonawców na wszystkich etapach pracy: od planowania aż do uruchomienia instalacji.

„Zdecydowaliśmy się na rozwiązania Autodesk, ponieważ całkowity koszt wdrożenia jest niższy od rozwiązań konkurencji, a zatem ich zastosowanie jest najbardziej ekonomicznie uzasadnione. Oprogramowanie Autodesk Vault Professional umożliwia pracę dużej grupy osób na jednej bazie danych, dzięki czemu informacje między nimi mogą być współdzielone” - podkreśla Kamil Haremski, inżynier ds. kotłów, Weiss.

Dynamiczny rozwój polskiego oddziału Weiss został doceniony przez jury konkursu „Gazele Biznesu”, przyznawane przez Puls Biznesu. Firma Weiss zajęła drugie miejsce wśród najszybciej rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw w województwie świętokrzyskim. Przedsiębiorstwo planuje także dalszy rozwój posiadanego oprogramowania. Plany uwzględniają m.in. integrację Autocad Vault z programami MS Office, MS Visio i PC Schematic.

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge