Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge
Targi druku i skanu 3d - 3D SOLUTIONS 2020

Krótka relacja z konferencji SIEMENS

19.02.2015 Skomentuj pierwszy

Czy Twoja konstrukcja jest smart? Polskie forum SMB

Przedwczoraj tj. 17 lutego odbyła się w Warszawie konferencja organizowana przez Siemens, której hasłem przewodnim było Smart Innovation Platform w praktyce – nowoczesne biuro konstrukcyjne.

Jak to na konferencjach Siemensa bywa, sala oczywiście pełna. W trakcie spotkania zostały przedstawione możliwości wirtualnego biura konstrukcyjnego, działającego w oparciu o środowisko Teamcenter i Solid Edge.

Zaprezentowanao rozwiązania umożliwiające w elastyczny i inteligentny sposób definiowanie projektu oraz modelowanie produktu, a także zarządzanie technologią produkcji. Pokazoano również w jaki sposób rozwiązania te są wykorzystywane przez klientów.

Na konferencji można było również zobaczyć nowy produkt 3D Connexion czyli pierwszą na świecie  myszkę zaprojektowaną specjalnie dla użytkowników oprogramowania CAx. Pisaliśmy już o niej u nas na portalu w artykule "CadMouse – myszka dedykowana dla CAD".

Ostatnia prezentacja była zarezerwowana dla przedstawiciela HP polska, który przybliżył nam portfolio stacji roboczych mobilnych jaki i stacjonarnych z logiem HP. Wspomniał również o ciekawym rozwiązaniu o nazwie HP Z Turbo Drive czyli dysk SSD ale montowany na szynie PCIe, który ma znacznie lepsze osiągi od dysku SSD na SATA nie wspominając już o tradycyjnym talerzowcu. Więcej o HP Z Turbo Drive już wkrótce na naszych łamach.

Konferencję zakończyło oczywiście losowania atrakcyjnych nagród od myszek po 24 calowy monitor.

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge