NX Learning Edition
Warsaw Industry Week 2020

NX 10 – Nowości cz.1

06.10.2014 Skomentuj pierwszy

Pierwsze oficjalne pokazy NX 10, czyli nadchodzącej nowej wersji odbywają się dzisiaj tj. 6 października na PLM Europe w Berlinie.

Siłą rzeczy dzisiejszy artukuł i kolejne z racji „tajności” NX 10.0 mają charakter ogólny, lecz wiele o kierunkach rozwoju nowej wersjijeszcze z pewnością Państwa zainteresuje.

NX to zintegrowany system CAD/CAM/CAE, który w najnowszej wersji wprowadza szereg zmian do poszczególnych modułów zwiększających wydajność pracy na każdym etapie przygotowania wprowadzenia produktu na rynek.

Najważniejszym etapem projektowania jest wczesna faza koncepcyjna produktu. NX 10 oferuje narzędzia, takie jak NX Layout i NX Realize Shape, upraszczając  i przyspieszając tę fazę prac. Dzięki nowemu interfejsowi dotykowemu NX 10 to synonim niespotykanej wcześniej wszechstronności i łatwości poruszania się po wymagającym obszarze zaawansowanego projektowania.

Nowe możliwości w zakresie symulacji multi-dyscyplinarnych i elementów kompozytowych czynią z NX CAE najbardziej skuteczne narzędzie do projektowania i optymalizacji elementów szczególnie do przemysłu lotniczego i samochodowego.

Nowe funkcje dedykowane poszczególnym działom produkcji NX CAM umożliwiają szybsze programowanie i lepszą jakość powierzchni po obróbce. Bardziej efektywne programowanie operacji obróbki form i tłoczników, zoptymalizowane programowanie i wysokiej jakości wykończenie powierzchni zwiększa wydajność produkcji.

NX-10-introduction

NX CAD – Projektowanie

Globalne zmiany wprowadzone do pakietów projektowania:

  • Proste tworzenie koncepcji projektów dzięki NX Realize Shape i NX Layout
  • Możliwość zastosowania NX na dowolnym interfejsie dotykowym
  • Dostępność funkcjonalności typowych dla przemysłu lotniczego
  • Pełny dostęp do informacji z systemu Teamcenter za pomocą narzędzia NX Active Workspace
  • Łatwość wykorzystania starszych danych dzięki funkcji Optimize 2D
  • Łatwiejsza ocena projektowanego modelu dzięki funkcji podglądu obrazu powierzchni

NX Realize Shape – Design
NX Realize Shape to pakiet projektowania koncepcyjnego, która wykorzystuje zaawansowane podejście do tworzenia skomplikowanych kształtów opartą na technice „Subdivision shape”, po raz pierwszy wprowadzonej w wersji NX 9.

Co do Realize Shape to:

NX Realize Shape to narzędzie niezwykle intuicyjne: można utworzyć kształt rozpięty na „klatce”, która może być wytłaczana, odchylana od prostoliniowości w poziomie, nachylana, obracana, powielana, itd.
Można tworzyć klatki z krzywych lub polilinii i dzielić je stosownie do potrzeb bez utraty kontroli nad płynnymi przejściami. Produkt końcowy to wysokiej jakości, edytowalne w NX,  powierzchnie typu NURBS. Pozwala to na szybką realizację pomysłów bez konieczności posiadania głębokiej wiedzy na temat  modelowania powierzchniowego.
Narzędzie NX Realize Shape może być wykorzystywane w połączeniu lub równolegle z innymi narzędziami do projektowania i modyfikacji powierzchni.
W wersji NX 10 każdy aspekt NX Realize Shape zyskał udoskonalony, aby zapewnić jeszcze większą kontrolę nad geometrią. NX Realize Shape w NX 10 to kompletny zestaw narzędzi do modelowania w oparciu o „subdivision shape”. Jeśli wziąć pod uwagę korzyści z pełnej integracji z NX, NX Realize Shape to oczywisty wybór dla każdego projektanta-designera chcącego w sposób prosty i szybki tworzyć złożone modele 3D.

NX10-Realize Shape

Rys. NX Realize Shape pomaga tworzyć skomplikowane kształty

NX-10-Realize-Tube

Rys. Przykład nowych fuknkcji Realize Shape w NX 10

1 2 3
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
NX Learning Edition