Weź udział w prestiżowych studiach podyplomowych Design Management!
Już wkrótce uruchomiona zostanie rekrutacja na VI edycję studiów. Zainteresowanych zapraszamy do zapisywania się na listę przedrekrutacyjną. Osoby z listy zostaną osobiście poinformowane o rozpoczęciu procesu rekrutacji.
Studia podyplomowe Design Management (Zarządzanie rozwojem nowego produktu) to szansa rozwinięcia pożądanych na rynku kompetencjiMenedżera Wzornictwa – zawodu będącego odpowiedzią na rosnące w Polsce zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu strategii konkurowania poprzez skuteczne wykorzystywanie Wzornictwa
Studia prowadzone są wspólnie przez:
Instytut Wzornictwa Przemysłowego, eksperta w zakresie wzornictwa z 60-letnim doświadczeniem w upowszechnianiu i zarządzaniu wzornictwem oraz rozwojem nowego produktu,
oraz
Szkołę Główną Handlową w Warszawie (Kolegium Gospodarki Światowej), najstarszą uczelnię ekonomiczną w Polsce, a zarazem jeden z wiodących uniwersytetów ekonomicznych w Europie.
Współpraca dwóch tak doświadczonych partnerów zaowocowała realizacją studiów o najbogatszym zapleczu merytorycznym z zakresu design management w Polsce oraz o uznanym międzynarodowo dyplomie. Dotychczas zrealizowano 4 edycje studiów, aktualnie trwa rekrutacja na V edycję. Z roku na rok merytoryczna zawartość studiów jest udoskonalana w odpowiedzi na oczekiwania zgłaszane przez studentów.
Podczas zajęć przekazywane jest kompendium wiedzy z zakresu zarządzania procesami innowacji w produktach. Problematyka ta ma duże znaczenie w związku z koniecznością zwiększania innowacyjności, a w efekcie konkurencyjności polskich przedsiębiorstw. Program studiów został więc opracowany tak, by dać jak najpełniejszą wiedzę potrzebną przyszłym menadżerom produktu. Obejmuje proces rozwoju nowego produktu wzorniczego, ekonomię finansów, marketing, teorię wzornictwa, ergonomię, zarządzanie i prawo.
Zajęcia praktyczne prowadzone są w trybie warsztatów. Słuchacze uczestniczą w symulacji rzeczywistych etapów procesu rozwoju nowego produktu, a także mają możliwość zapoznania się z najnowocześniejszą aparaturą badawczą IWP (w tym z systemem analizy ruchu „motion-cap” firmy VICON, znanym miłośnikom gier i animacji komputerowych), jej możliwościami, ofertą usług i współpracy z przemysłem. Studenci prowadzą również samodzielnie badania biomechaniczne wykorzystywane w ergonomicznej ocenie przedmiotów użytkowych.
ZDANIEM STUDENTÓW: