Nowe rozwiązania Sandvik Coromant do wiercenia głębokich otworów i powiercania
Sandvik Coromant, producent najwyższej klasy narzędzi skrawających i systemów narzędziowych, wprowadza do oferty dwa nowe wiertła. CoroDrill® 801 i CoroDrill® 818 są przeznaczone do produktywnej obróbki głębokich otworów o dużych średnicach.
Bezpieczeństwo obróbki, elastyczność i szeroki zakres regulacji to trzy najważniejsze atuty nowego CoroDrill 818 do powiercania głębokich otworów
CoroDrill 801 zapewnia bezpieczny przebieg obróbki wiertarskiej materiałów generujących wióry o niekorzystnym kształcie
CoroDrill 801 zapewnia bezpieczny przebieg obróbki wiertarskiej materiałów generujących wióry o niekorzystnym kształcie. Sztywna konstrukcja wiertła oraz nowoczesne płytki skrawające i podporowe zapewniają zwiększenie wydajności skrawania bez pogorszenia trwałości narzędzia, a także doskonałą kontrolę wiórów. Sprawne odprowadzanie wiórów jest zasługą kilku innowacyjnych rozwiązań, na przykład udoskonalonego kształtu kanalików doprowadzających chłodziwo czy kieszeni wiórowych.
Łatwość użycia to kolejny atut CoroDrill 801. Wiertło to posiada szlifowanie umożliwiające kontrolę bicia oraz znacznik ułatwiający osadzenie w rurze wiertarskiej. Regulacja promieniowa w zakresie 2.5 mm umożliwia elastyczne stosowanie narzędzia w obróbce otworów o zakresie średnic 66.7 - 165.1 mm.
Niezliczone zalety
Bezpieczeństwo obróbki, elastyczność i szeroki zakres regulacji to trzy najważniejsze atuty nowego CoroDrill 818 do powiercania głębokich otworów. Stabilność przebiegu obróbki jest zasługą złącza szynowego T w gnieździe płytki oraz nowych płytek TXN dostępnych w jeszcze lepszych gatunkach i geometriach.
Narzędzie jest dostępne w zakresie średnic od 65 do 222.2 mm i regulacją promieniową 2, 5 lub 8 mm. To sztywne, łatwe w użyciu wiertło usprawnia odprowadzanie wiórów, ma szeroki zakres regulacji oraz znacznik ułatwiający osadzenie w rurze wiertarskiej.
Do szczególnie precyzyjnych zastosowań
Wiertła CoroDrill 801 i CoroDrill 818 zapewniają dużą wydajność obróbki udarnych materiałów, takich jak superstopy czy tytan; oba narzędzia można stosować również do wiercenia otworów w podzespołach ze stali zwykłej i nierdzewnej. Przewidywany obszar zastosowań to przemysł petrochemiczny, lotniczy i hutnictwo.