Ośmionożny robot saperski i niemieccy przedsiębiorcy w Krakowie

01.10.2012 Skomentuj pierwszy

Tegoroczne Targi Eurotool® i Blach Tech Expo (16-18.10.2012 r.) będą szczególne z kilku powodów. Jednym z nich jest wyjątkowa okazja do nawiązania kontaktów z firmami zza zachodniej granicy. Dzięki współpracy z Inkubatorem Technologicznym w Stalowej Woli oraz Polską Izbą Przemysłowo-Handlową każdy uczestnik Targów otrzyma pomoc w nawiązaniu kontaktów biznesowych z firmami zrzeszonymi w niemieckich izbach przemysłowych! Niezwykle ciekawie prezentuje się także program towarzyszący Targom – podzielony na wykłady w salach seminaryjnych i Strefie Wiedzy.

Bogata oferta zza granicy

Nasze Targi już dawno nabrały międzynarodowego charakteru. Jednak jeszcze nigdy w historii nie cieszyły się tak dużym zainteresowaniem ze strony zagranicznych wystawców. W tym roku 
w Krakowie pojawią się m.in. firmy z Austrii, Belgii, Chin, Francji, Hiszpanii, Holandii, Izraela, Japonii, Niemiec, Norwegii, Szkocji, Szwecji, Tajwanu, Turcji, USA, Wielkiej Brytanii, Włoch, a nawet z Mongolii i Indii. Tegoroczna edycja będzie także wyjątkowa z uwagi na możliwość nawiązania cennych kontaktów z naszymi zachodnimi sąsiadami  – zapowiada Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie.

Podczas Targów obecni na stoisku Inkubatora przedstawiciele Konsulatu Generalnego Niemiec oraz Polskiej Izby Handlowo-Przemysłowej pomogą w nawiązaniu kontaktów biznesowych 
z firmami zrzeszonymi w niemieckich izbach przemysłowych.

Roboty opanują Strefę Wiedzy

Bardzo atrakcyjnie zapowiada się jest program seminaryjny Targów. Wśród licznych tematów wykładów znalazły się między innymi takie jak: Modelowanie i symulacja robota kroczącego z zastosowaniem przybornika SimMechanics pakietu Matlab/Simulink (Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów w Warszawie), Modelowanie chodu robota sześcionożnego w środowisku CATIA v5 (Politechnika Krakowska), Obróbka powierzchni matryc do wyciskania tytanu z wykorzystaniem azotowania i techniki PVD (Instytut Mechaniki Precyzyjnej z Warszawy), Regeneracja powierzchni stalowych metodą laserową(Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania z Krakowa), czy Technologia wirtualnej rzeczywistości (VR), przykłady zastosowań (Servodata Elektronik z Lublina). Szczegóły dotyczące programu towarzyszącego Targów znajdują się na stroniewww.eurotool.krakow.pl.

Jedną z dodatkowych atrakcji tegorocznej edycji Targów będzie możliwość zeskanowania dowolnego obiektu (m.in. własnej twarzy) na stoisku Stowarzyszenia „ProCAx” dzięki uprzejmości firmy Smarttech Sp. z o.o. Skanowanie 3D jest powszechnie stosowane przez archeologów, architektów oraz projektantów. Teraz z nietypowej usługi każdy będzie mógł skorzystać w Krakowie.

Prestiżowa rekomendacja Złotego Smoka

Tegoroczna wystawa tradycyjnie prezentować będzie branżowe nowości. Nie sposób wymienić wszystkich produktów i usług, które zostaną zaprezentowane na Targach. Najciekawsze zostaną jednak nagrodzone statuetką Złotego Smoka w czterech kategoriach: obrabiarki, narzędzia, aparatura pomiarowo-kontrolna, wyposażenie technologiczne.

Eksperci, wśród których znaleźli się przedstawiciele świata nauki, przemysłu oraz dziennikarze wezmą pod uwagę: nowoczesność rozwiązań  konstrukcyjnych i technologicznych, wysoki poziom parametrów eksploatacyjnych, estetykę wykonania, funkcjonalność i korzystne cechy ergonomiczne, brak zagrożeń dla środowiska pracy i środowiska naturalnego. Statuetki, które zostaną wręczone po raz dwunasty w historii są ważnym znakiem jakości w branży obróbki mechanicznej.

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: