KD MAX - projektowanie mebli skrzyniowych (Video)

11.09.2012 Skomentuj pierwszy

Czy kupując program do projektowania i wizualizacji mebli zawsze jesteśmy skazani na sztywną bazę modeli, szablonową wręcz funkcjonalność, taką samą dla wszystkich użytkowników programu?

Czy chcąc zapewnić najwyższa jakość usług, aby połączyć precyzję projektowania z wysoką jakością wizualną oferowanych produktów, musimy zaopatrzyć się w co najmniej dwa programy graficzne?

Czy istnieje rozwiązanie które pozwoli w szybki, prosty i w stosunkowo nie drogi  sposób połączyć te aspekty? Istnieje. Jest to program KD MAX.

1. KD Max daje możliwość swobodnego tworzenia dowolnych mebli skrzyniowych w oparciu o gotowe korpusy lub na zasadzie wolnego łączenia formatek. Meble w bazie charakteryzują się parametrycznością oraz pełną edytowalnością. Oznacza to, że podczas zmiany np. szerokości mebla, front dopasuje się do nowego rozmiaru, tzn nie będzie sztucznie rozciągnięty. Co ważne, zmianie podlegają nie tylko gabaryty ogólne mebla.  Edytować można każdą formatkę, włącznie z możliwością zdefiniowania zaokrąglenia lub ścięcia.

 

2. Każdą szafkę można „otworzyć” co umożliwia zaprezentowanie typu szafki – szuflada, drzwi uchylne do góry, itd. Dzięki tej opcji, można także zaprezentować wnętrze mebla, pokazując układ półek, relingów, koszy, dekoracji, itd. Dodawanie, odejmowanie lub zmiana położenia półek jest bardzo proste, a jednocześnie daje wiele możliwości. Z łatwością rozmieścimy dowolną ilość półek z jednakowymi odstępami od siebie, dodamy nową półkę w konkretnej odległości od już istniejącej, czy wypośrodkujemy półkę względem dowolnie wskazanych paneli.

3. Kolejna bardzo przydatna funkcja to tworzenie własnego układu frontów lub drzwi przesuwnych w szafach garderobianych. Nowy układ frontów tworzy się szybko, wskazując jedynie na jakich panelach opierać się będzie nowy front. Następnie definiujemy potrzebne nam parametry: czy nowy front ma być pełny czy przeszklony, jego grubość, metodę osadzenia względem korpusu – czy będzie się on pokrywał z krawędziami korpusu jak w tradycyjnej wersji, czy może chcemy umieścić go inaczej, np. wewnątrz korpusu, np. jeśli wewnątrz szafy garderobianej mamy szuflady. Automatycznie można dodać kilka frontów w jednej szafce. Wystarczy, że zdecydujemy się na podział tworzonego właśnie frontu. Dzielić możemy oczywiście na różne sposoby. Można zastosować podział równy, ułamkiem lub po prostu podać wysokość poszczególnych  frontów. Dodatkowo można określić odstępy lub ich brak pomiędzy poszczególnymi frontami. W przypadku drzwi przesuwnych definiowane są także kolejność ustawienia drzwi (np. środkowe skrzydło ustawiamy na zewnątrz).

4. Fronty drzwi przesuwnych stanowią często duży problem dla projektanta, ponieważ za każdym razem ich podział ze względu na użyty materiał jest kwestią indywidualnego zamówienia. Producent przewidział też taką możliwość. Oprócz typowych podziałów dostępnych w bazie, można samodzielnie zdefiniować jak dzielimy drzwi, tworząc nowe układy dla każdego skrzydła osobno jak i dla wszystkich jednocześnie.

5. Ponieważ nie ma idealnych pomieszczeń, projektant często musi uwzględniać wypusty lub wnęki w ścianach, kominy, instalacje, itp. Jeśli istnieje potrzeba zaznaczenia zaznaczenia na planie, która szafka i w jaki sposób jest modyfikowana pod tym względem, KD Max daje taką możliwość. Błyskawicznie określamy miejsce podcięcia, lub wycięcia w szafce oraz  jego rozmiary. Co  także zostanie uwzględnione w dokumentacji technicznej.

6. Definiując dodatki takie jak materiały z jakich wykonany jest mebel, dodając blat, cokół, dobierając i definiując pozycje nóżek , uchwytów, czy podświetlenia, decydujemy o przeznaczeniu mebla – kuchnia, łazienka, salon, biuro, itd.

Końcowy efekt naszej pracy to:

  • profesjonalne wizualizacje w postaci zdjęć, panoram 360 stopni, zdjęć 3D (okulary 3D) oraz animacji
  • dokumentacja w formacje CAD – automatycznie zwymiarowane, gotowe rzuty pomieszczeń i mebli oraz możliwość automatycznego wygenerowania innych, dowolnych widoków w formacje CAD
  • lista materiałowa, podająca ilość, ewentualne ceny oraz wymiary mebli, wymiary samych frontów, ilości zużytego materiału na korpusy, fronty, blaty, cokoły i inne listwy w m2
  • lista wykrytych kolizji w stworzonym układzie mebli

W rezultacie, jesteśmy w stanie dopasować program do własnego wachlarza ofertowego, bez konieczności zakupu dodatkowych modułów, czy programów. W jednym programie jakim jest KD MAX, od początku do końca przedstawić można klientowi swoją ofertę – własne meble, propozycje ich aranżacji, materiały, własny cennik, w dodatku w przystępny dla użytkownika sposób.

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: