10 powodów upgrad'u do Creo Parametric

20.09.2011 Skomentuj pierwszy

Creo Parametric, nowy parametryczny system do modelowania w 3D wykorzystuje sprawdzone technologie Pro/ENGINEER®, CoCreate® i ProductView®, dostarcza setki nowych możliwości, które poprawiają efektywność projektowania i produktywności. Wykorzystując bogate dziedzictwo mocy i solidności, Creo Parametric oferuje najobszerniejsze możliwości zintegrowanego systemu 3D CAD, CAID, CAM i CAE,  połączone z intuicyjnym, podnoszącym produktywność doświadczeniem użytkownika. Dodatkowo, wiele nowych możliwości w Creo Parametric daje więcej elastyczności, szybkości i dokładności w projektowaniu. Kilka z usprawnień i rozszerzeń przedstawiono poniżej, abyś dowiedział się, dlaczego masz wybrać Creo Parametric i uwolnić potencjał już dziś.

BEZPRECEDENSOWA ELASTYCZNOŚĆ

1. Wolność koncepcji
Błyskawicznie stworzysz kształty i powierzchnie swobodne używając nowych narzędzi projektowania FreeStyle. Szybko i łatwo. Nowe możliwości modelowania dają swobodę i elastyczność w tworzeniu pojedynczych i złożonych kształtów, jednocześnie zapewniając wysokiej jakości powierzchnie w niebywale krótkim czasie. Przyspiesz projektowanie koncepcyjne i wykorzystuj istniejące już dane w modelowaniu 3D, aby jeszcze bardzie zaoszczędzić czas i podnieść produktywność.

2. Ekstremalna elastyczność
Nowe rozszerzenie Creo Flexible Modeling Extension daje użytkownikom większą elastyczność w projektowaniu i znacznie je przyspiesza. Dzięki niemu możesz łatwo wybierać i edytować różne typy geometrii, w tym także zaokrąglenia i szyki. Poważne zmiany są zapisywane jako cechy i mogą być uaktualniane w celu zachowania założeń projektowych. Możesz szybciej edytować importowane dane, lepiej dostosowywać się do późno wprowadzanych zmian w projekcie i upraszczać cechy dla ułatwienia procesu projektowego.

NIEZRÓWNANE WRAŻENIA UŻYTKOWANIA

3. Wiodące rozwiązania interfejsu
Przyspiesz dostosowanie się i podnieś efektywność projektowania. Dostęp do poleceń jest szybszy dzięki uproszczonemu i konfigurowalnemu interfejsowi opartemu na wstążce („Ribbon UI”). Najwyższej klasy narzędzia, takie jak 3D CoPilot, pasek narzędzi okna graficznego i mini paski narzędzi pozwalają znacznie zwiększyć efektywność projektowania. Nowo wprowadzona wyszukiwarka poleceń sprawia, że odkrywanie nowych możliwości jest szybkie, jak nigdy do tej pory. Szybsza instalacja i łatwy dostęp do wsparcia, w tym do portalu PTC Learning Connector, samouczków i zasobów pomocy w mgnieniu oka przyspieszą pracę.

NAJWYŻSZA WYDAJNOŚĆ PRACY Z DUŻYMI ZŁOŻENIAMI

4. Szybsze i łatwiejsze projektowanie zespołów
Podnieś swoją wydajność podczas pracy na dużych zespołach, dzięki szybszemu i sprytniejszemu wczytywaniu danych natywnych lub pochodzących z zewnętrznego oprogramowania poprzez zastosowanie technologii ProductView. Możesz też szybko zmieniać strukturę, kolejność i nazwy komponentów złożenia. Narzędzie „Track Changes” (śledzenie zmian) pozwoli Ci na lepsze zrozumienie zespołów za pomocą nowych możliwości, które pozwalają zobaczyć dokładnie co i gdzie zostało zmienione i zmodyfikowane oraz umożliwi szybkie wyszukiwanie komponentów. Uproszczone wstawianie nowych komponentów za pomocą nowej funkcjonalności CoPilot oferuje łatwiejsze i bardziej intuicyjne polecenia, dzięki którym przyspieszysz proces projektowania.

USPRAWNIONE PONOWNE WYKORZYSTANIE ISTNIEJĄCYCH DANYCH

5. Nowe rozszerzenie: Migracja istniejących danych
Możesz uprościć sobie pracę z danymi importowanymi z innych systemów CAD, używając nowych narzędzi migracji, które pozwalają na powiązanie istniejących rysunków płaskich z modelami 3D. Dzięki temu oszczędzisz czas i zredukujesz ilość błędów wynikających z ręcznego odtwarzania rysunków płaskich. Zwiększ swoją produktywność nawet do 70%. Dodatkowe funkcjonalności zawierają możliwości tworzenia adnotacji 3D bezpośrednio z istniejących rysunków 2D.

UPROSZCZONA INŻYNIERIA KONCEPCYJNA

6. Nowa aplikacja: Creo Layout
Creo Layout to nowa, samodzielna aplikacja, która umożliwia szybkie tworzenie szczegółowych, koncepcyjnych modeli 2D. Możesz następnie przyspieszyć przejście z projektu 2D do 3D poprzez użycie danych z Creo Layout w jednolitym środowisku twojego złożenia w Creo Parametric. (Dostępne jesienią 2011 r.)

 

WIĘKSZA PRODUKTYWNOŚĆ PROJEKTOWANIA- WSZĘDZIE!

7. Zwiększenie produktywności w modelowaniu 3D
Dzięki Creo Parametric codzienne modelowanie 3D staje się szybsze i łatwiejsze. W Creo Parametric wprowadzono  w podstawowych narzędziach wiele ulepszeń, dzięki którym można szybciej niż dotychczas tworzyć cechy bazujące na szkicach; pojawiło się też wiele dodatkowych usprawnień, takich jak nadawanie pochyleń wyciągnięciom, uproszczone interfejsy dla krzywych tworzonych z równań, spiralnych przeciągnięć po trajektorii, czy zwykłych przeciągnięć. Ulepszony podgląd, uproszczona edycja oraz usprawnienia automatycznej regeneracji pozwalają na szybsze projektowanie.

8. Szybsze projektowanie elementów z blach
Projektowanie elementów z blach jest teraz szybsze niż kiedykolwiek. Wiodące na rynku rozwiązania, takie jak stały podgląd rozwinięć, uproszczony przebieg pracy i dynamiczna edycja sprawiają, że Creo Parametric jest liderem w efektywnym projektowaniu. Dodatkowo, gruntowne przemodelowanie w narzędziach podstawowych, takich jak gięcia czy tworzenie ścianek sprawia, że możesz projektować jeszcze szybciej, niż dotychczas.

 

9. Ulepszone adnotacje 3D
Szybciej i łatwiej opisz model w nowym, dedykowanym środowisku adnotacji 3D. Z łatwością twórz adnotacje i stany złożone widoków. Możesz także ustalać orientacje i zarządzać nimi. Udoskonalony interfejs użytkownika tworzenia cech adnotacji jest łatwiejszy w użyciu i znacznie poprawia produktywność detalowania projektu.

10. Symulacja rzeczywistości
Nowe, bogate możliwości symulacji ułatwiają prognozowanie działania produktu. Ulepszona użyteczność i wsparcie dla rozproszonego przetwarzania wsadowego pomagają szybciej analizować projekty. Dodatkowe nieliniowe analizy strukturalne i termiczne, więcej analiz dynamicznych i ulepszone nakładanie siatki mesh jeszcze bardziej zwiększają możliwości i szybkość weryfikacji oraz zatwierdzenia projektu.

 

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: