Frez do rowków i gwintów wykonuje teraz więcej profili

30.06.2011 Skomentuj pierwszy
Oferując wykonywanie zewnętrznych i wewnętrznych rowków, także tych pod pierścienie osadcze (z fazowaniem krawędzi), jak również frezowanie gwintów wewnętrznych o pełnym zarysie, nowe płytki do frezu CoroMill® 328 firmy Sandvik Coromant cechują się szerszym niż dotychczas wyborem profili.
 

Nowe płytki do frezów CoroMill 328 firmy Sandvik Coromant
 
Wiele wariantów ostrych krawędzi skrawających zwiększających produktywność obróbki, z których każda zapewnia wysoką jakość rowków lub gwintów sprawia, że frez CoroMill 328 jest idealny dla zakładów zainteresowanych uzyskaniem szerokiego zakresu możliwości przy stosowaniu pojedynczego narzędzia.
 
Gatunek GC1025 firmy Sandvik Coromant o mikro-ziarnistym podłożu węglikowym z pokryciem PVD (TiAlN), dzięki swojej dobrej odporności na nagłe zmiany temperatury i na zużycie w postaci karbu, jest zalecany do stosowania w obróbce materiałów wszystkich grup ISO, a zatem zwiększa ekonomikę procesu produkcyjnego. Co więcej, do korpusu CoroMill 328 montuje się od 2 do 8 płytek, które dzięki bezpiecznym gniazdom, każdą ze swoich trzech krawędzi skrawających mogą wykorzystać do wysokowydajnej i ekonomicznej obróbki. Dostępne są cztery typy oprawek wykorzystujące płytki skrawające o jednej, uniwersalnej wielkości złącza, co maksymalnie ułatwia operatorom ich użycie. Zamówić można wersję z chwytem Weldon (B), mocowaniem trzpieniowym (Q) oraz z otworem z rowkiem wpustowym (S).
 
Nowe płytki skrawające do gwintów frezowanych za pomocą CoroMill 328 zapewniają użytkownikom większą elastyczność obróbki

Frez ten nadaje się zarówno do obróbki zewnętrznej jak i wewnętrznej (w otworach o średnicach powyżej 39 mm) rowków, także tych dedykowanych pod pierścienie osadcze (szerokość od 1,1 do 5,15 mm) z fazowaniem krawędzi. Duży asortyment płytek umożliwia również wykonywanie takich samych operacji na powierzchniach zewnętrznych z dodatkową możliwością frezowania gwintów o skoku w zakresie od 1,5 do 6,0 mm.
 
Frezowanie gwintów stanowi doskonałą alternatywę dla obróbki gwintownikami ze względu na mniejsze zużycie energii i dobrą kontrolę wiórów. Czynniki, które skłaniają do wyboru operacji frezowania gwintu to także: uniknięcie problemów z odprowadzaniem wiórów w obróbce materiałów trudnoskrawalnych, skrawanie elementów nieobrotowych, zakończenie gwintu przy samym dnie nieprzelotowych otworów, obróbka elementów cienkościennych oraz sytuacje, gdy wymagana jest większa elastyczność odnośnie zakresu zmienności średnicy i skoku.
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: