Delcam wydaje 64-bitową wersję PowerINSPECT v2011 R2
PowerINSPECT zajmuje ugruntowaną pozycję wiodącego na św3iecie niezależnego sprzętowo oprogramowania inspekcyjnego. Łączy w sobie zdolność współpracy ze urządzeniami inspekcyjnymi dowolnego typu z szerokim zakresem procedur inspekcji dla prostego wymiarkowywania, przeprowadzania inspekcji cech geometrycznych oraz sprawdzana złożonych powierzchni. Generowane przez program raporty z wynikami zawierają szczegółowe informacje w łatwym do odczytania formacie, zrozumiałym dla każdego inżyniera a nie tylko dla specjalistów od inspekcji.
Wsparcie dla komputerów 64-bitowych pozwoli na korzystanie z rozszerzonej pamięci operacyjnej, a to pociągnie za sobą korzyści w postaci bardziej płynnej pracy z dużymi plikami CAD, w szczególności tymi zawierającymi bardzo skomplikowane części oraz konstrukcje wieloczęściowe.
Dwie wprowadzone nowości ułatwią przeglądanie rezultatów inspekcji przeprowadzonych w PowerINSPECT. Pierwsza: wymiary mogą być teraz wyświetlane w widoku CAD, co daje większą przejrzystość raportowania odległości pomiędzy różnymi elementami geometrii. Druga: dane chmur punktów mogą być teraz zacieniane, co pozwala na wykonanie natychmiastowej odbitki zeskanowanego kształtu i umożliwia użytkownikowi ocenienie czy została zebrana wystarczająca ilość danych. Łatwiejsze stało się także określanie punktów kluczowych lub wybieranie konkretnych obszarów spośród chmury danych.
Wstępne wydanie wersji 2011 programu PowerINSPECT zaprezentowało światu możliwość automatycznego tworzenia siatki punktów wykorzystywanej przez procedury inspekcyjne. Wersja R2 umożliwia także automatyczne generowanie ścieżek prowadzenia sondy na podstawie krzywych z modelu CAD. Rozstaw punktów pomiarowych określany jest tak, by był zgodny z punktami kontrolnymi na takiej krzywej.
PowerINSPECT DRO umożliwia wyświetlanie współrzędnych XYZ położenia urządzenia pomiarowego i jest przydatnym narzędziem w oznaczaniu lub kopiowaniu wymaganych współrzędnych na danej części. Jest to dość powszechne zagadnienie w przypadku modeli wykonanych z gliny i jest zwykle realizowane przy użyciu sondy punktowej lub rysika. Pierwotnie funkcja DRO stanowiła osobną aplikację, ale w nowej PowerINSPECT pojawiała się możliwość jej zaimplementowania do programu i została ona wykorzystana. Dzięki temu cały proces przebiega płynniej i użytkownik ma możliwość korzystania z funkcji wyrównywania i rozmieszczania, jakie posiada PowerINSPECT.
Najnowsza technologia sondowania zastosowana w PowerINSPECT pozwala na współpracę z nowymi sondami PH20i firmy Renishaw, co niesie ze sobą szereg usprawnień w zakresie samego procesu zdejmowania pomiarów i inspekcji elementów.
W celu uzyskania dodatkowych informacji wejdź na stronę www.delcam.com.