Od designu do recyklingu
W środę, 17 listopada w Expo Silesia rozpoczną się Międzynarodowe Targi Metod i Narzędzi do Wirtualizacji Procesów WIRTOTECHNOLOGIA – autorski projekt centrum, który jest okazją do poznania nowych trendów branżowych. Tegoroczna WIRTOTECHNOLOGIA, która potrwa do piątku, 19 listopada, wzbogacona została o Forum Inżynierskie ProCAx, Wyspę Plakatową oraz prezentacje nowości technologicznych.
WIRTOTECHNOLOGIA to jedyne w Polsce specjalistyczne targi dedykowane szeroko pojętemu zagadnieniu Rapid Prototyping, profesjonalnym systemom inżynierskim CAD/CAM, metrologii przemysłowej, skanerom laserowym, inżynierii odwrotnej oraz wzornictwu przemysłowemu.
W drugim i trzecim dniu targów odbędzie się IX Forum Inżynierskie ProCax pod hasłem: Z Wirtotechnologią „od designu do recyklingu”. Udział w wydarzeniu wezmą przedstawiciele: Politechniki Śląskiej, Rzeszowskiej, Krakowskiej i Warszawskiej, a także Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i firm wykorzystujących metody i narzędzia do wirtualizacji procesów. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Śląskiego.
Tematem przewodnim forum będą komputerowe systemy inżynierskie – rozwój, dostosowanie i wdrażanie. Liczne referaty będą dotyczyć m. in.: wirtualnego materiału polikrystalicznego, efektów stosowania różnych metod modelowania wirtualnego, wykorzystania systemów CAD/CAM w światowym przemyśle lotniczym, metod wytwarzania mikroelementów, czy charakterystyki elementów wykonanych metodą bezpośredniego spiekania laserowego. W trakcie forum będzie można także poznać projekt układanki logicznej – połączenia kostki Rubika z modelem piłki i Ballb oraz dowiedzieć się, jak innowacyjna technologia skanowania 3D może być wykorzystywana w dokumentacji obiektów dziedzictwa kulturowego.
Na targach zaprezentowane zostaną nowości technologiczne: skanery 3D Breuckmann – pozwalające na szybkie cyfrowe odwzorowanie fizycznych modeli, drukarki 3D z serii V-Flash i ProJet firmy 3D Systems, stosowane m. in. w testach funkcjonalności, jako modele koncepcyjne i przy wizualizacjach produktów oraz prezentowane przez firmę KS Automotive – narzędzie do planowania produkcji DELMIA, umożliwiające projektowanie i symulację linii zrobotyzowanych.
Nowymi elementami targów są: WYSPA PLAKATOWA – prezentacja najnowszych rozwiązań i projektów polskich projektantów oraz konkurs na projekt koncepcyjny przedstawiający autorską wizję pocket-bike'a – miniaturowego motocykla z silnikiem spalinowym o pojemności 49cm3.
Ekspozycja jest otwarta dla zwiedzających w środę i czwartek, od godziny 9.00 do 17.00 oraz w piątek w godzinach 9.00 – 16.00.
Więcej informacji na temat targów znajduje się na stronie internetowej: www.wirtotechnologia.pl