Nowa odsłona PowerINSPECT 2010 R2

16.07.2010 Skomentuj pierwszy
Delcam wydał wersję 2010 R2 swojego programu do inspekcji PowerINSPECT.  Nowa wersja wprowadza automatyczną inspekcję powierzchni oraz możliwość wykorzystania GD&T (wymiarowania geometrycznego i tolerancji) z modeli CATIA, a także wnosi szereg usprawnień w zakresie pracy na danych pochodzących z chmur punktów oraz oferuje odświeżony interfejs, który sprawia, że obsługa programu staje się jeszcze prostsza.

PowerINSPECT ma silną pozycję światowego lidera niezależnego sprzętowo programu inspekcyjnego. Łączy w sobie możliwość współpracy ze wszystkimi rodzajami urządzeń inspekcyjnych z bardzo szerokim wachlarzem procedur inspekcji dając w rezultacie znaczne uproszczenie pomiarów przeprowadzanych w celu inspekcji elementów geometrycznych oraz sprawdzania złożonych powierzchni. Raporty będące rezultatem takiej inspekcji zawierają szczegółowe informacje w łatwych do odczytania formatach, które mogą być zrozumiane przez każdego inżyniera – nie trzeba być do tego specjalistą od inspekcji.
 
Nowe metody automatycznej inspekcji CNC CMMs oraz obrabiarki wykorzystują strategie rastrowe podpatrzone w nagradzanym programie firmy Delcam skierowanym dla przemysłu obróbki maszynowej. Użytkownik może ustalić odległości pomiędzy poszczególnymi punktami, które mają zostać zmierzone, a także przechodzić pomiędzy poszczególnymi liniami pomiarów w celu wyznaczenia siatki danych, które mają zostać zdjęte z obiektu poddawanego inspekcji.
Każda z tych dwóch kluczowych wartości może zostać ustawiona dla każdej z powierzchni modelu oddzielnie, dla grup takich powierzchni, lub też dla całego modelu. W ten sposób uzyskano większe zagęszczenie danych pobieranych na najbardziej krytycznych obszarach komponentu. Np. twórcy form odlewniczych może bardziej zależeć na danych z rdzenia i zagłębień w narzędziu niż z powierzchni rozdzielonych.

Podobnie jak w przypadku wszystkich strategii PowerINSPECT, użytkownik może określić dodatkowe pomiary, jakie mają być wykonane na obszarach nie do końca rozpoznanych w inspekcji wstępnej.
Możliwość wyodrębniania danych GD&T z modeli CATIA pozwoli inżynierom zagwarantować pewność danych w swoich projektach. Projektant może określić wymagane tolerancje, a także punkty odniesienia, które maja być użyte w procedurze inspekcji. Użytkownicy programu PowerINSPECT mogą wyodrębniać takie informacje i wykorzystywać je jako podstawę w swoich procedurach kontroli jakości.

Inspekcja bazująca na chmurach punktów zebranych przez skanery laserowe była priorytetem podczas opracowywania kliku ostatnich PowerINSPECT i ten trend trwa nadal. Najnowsza wersja programu ma możliwość uporządkowania regionów chmury punktów do określonych, bardziej krytycznych obszarów modelu zamiast stosowania najlepiej pasującej procedury dla danego elementu. Dodatkowo nowa funkcja rejestracji chmury punktów pozwala na wzajemne uporządkowanie chmur punktów, na przykład gdy dwa zbiory danych zostały pobrane z przeciwległych stron elementu. Połączone w ten sposób dane mogą zostać użyte do wygenerowania pojedynczego raportu dla całego produktu badanego.

Zmiany wprowadzone do interfejsu PowerINSPECT upraszczają tworzenie procedur inspekcji, w szczególności użytkownikom ramion inspekcyjnych oraz ręcznych współrzędnościowych maszyn pomiarowych (CMM). Jest to szczególnie przydatne dla niezbyt częstych użytkowników programu w opracowywaniu kolejności inspekcji łączącej w sobie proste pomiary z danymi geometrycznymi.
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: