ESI wyposaża Welding Simulation Suite w interfejs Visual-WELD

13.05.2010 1
Visual-WELD jest opartym na przebiegu pracy oprogramowaniem z interfejsem użytkownika przeznaczonym do modelowania procesu otrzymywania połączeń spawanych obejmującym wszystkie niuanse wytwarzania. Doposaża on pakiet Welding Simulation Suite firmy ESI w wirtualną inżynierię szybkiej i dokładnej oceny odkształceń oraz jakości spoin na dowolnym etapie projektowania i wytwarzania produktu. Prostota jest kluczowym elementem najnowszego interfejsu.

Dedykowany wszystkim inżynierom, którzy zarządzają procesami projektowania i otrzymywania połączeń spawanych, Visual-WELD pomaga osiągnąć minimalne naprężenia połączeń zawarte w dopuszczalnych granicach, przy zachowaniu najniższych kosztów, specyfikacji klienta oraz zabezpieczeniu procesu produkcji. Jak wiadomo defekt nawet najprostszej spoiny może spowodować uszkodzenie całej konstrukcji, Visual-WELD wspomaga kontrolę jakości zespawanych elementów uwzględniając temperaturę, mikrostrukturę oraz naprężenia szczątkowe. W konsekwencji, umożliwia inżynierom uniknięcie problemów takich, jak maksymalna temperatura tylnej ścianki oraz pękanie korozyjno naprężeniowe, jak również inicjacja pęknięć spowodowanych przez występujące w niewłaściwym miejscu naprężenia rozciągające. Inżynierowie są również w stanie uzyskać jednorodny rozkład naprężeń oraz wyszukać w całej konstrukcji powstałe w wyniku otrzymywania spoin naprężenie konstrukcyjne „hot spot”, które to z kolei mogły by mieć negatywny wpływ na trwałość zmęczeniową.

Pakiet oprogramowania Welding Simulation Suite firmy ESI, uzupełniony o dedykowany interfejs użytkownik, oferuje pełen zakres inżynierskich metod badań, niezbędnych wśród projektantów, planistów procesu oraz osób zajmujących się procesem wytwarzania. Visual-WELD jest innowacyjnym narzędziem symulacji pracującym w zintegrowanym, kooperatywnym, wirtualnym środowisku Visual-Environment firmy ESI, obejmującym kompletny przebieg prac dla realistycznej, opartej na fizyce prototypizacji Virtual Prototyping. Wyposażone w narzędzia Visual-Mesh, Visual-Viewer, moduły przetwarzania wstępnego i końcowego (pre- i post-processing) środowisko Visual-Environment aplikacji Visual-WELD kieruje poczynaniami inżynierów spawalnictwa wykorzystując pojedynczy model danych w komunikacji z formatami CAD, do oczyszczania modeli CAD, tworzenia siatek, konfigurowania modeli oraz post-processingu.

Visual-WELD: Prostota jest kluczem

Najnowsze wydanie programu firmy ESI,Visual-Environment w wersji 6.0 faktycznie zawiera teraz wszystkie zjawiska fizyczne wpływające na symulację spawania. ESI oferuje dziś w pełni uprzemysłowione, kooperacyjne środowisko programowe, łączące następujące główne komponenty:

  • Visual-Mesh, kompletne narzędzie tworzące siatki ze wsparciem dla importu plików CAD, tworzeniem i edytowaniem siatek liniowych i parabolicznych 2D i 3D;
  • Visual-WELD, dedykowany oparty na harmonogramie prac interfejs symulacji spawania, który umożliwia symulację jedno i wielowarstwowego procesu spawania.. Całkowity przebieg prac jest reprezentowany jako sekwencyjne i intuicyjne kroki. Skonfigurowanie wymaga minimalnej ingerencji i pozwala inżynierom być w pełni operacyjnymi już w przeciągu kilku godzin.
  • Visual-Viewer, narzędzie przetwarzania końcowego z zaawansowanymi usługami sporządzania wykresów. Pozwala ono wyświetlać, synchronizować i animować kilka obliczonych wielkości fizycznych w tym samym czasie, jak również porównywać rezultaty poszczególnych wariantów. Tak więc łatwo i przystępnie można zapoznać się i zrozumieć problemy, a tym samym podjąć niezbędne działania w celu ulepszenia konstrukcji spawanych i sposobu ich wytwarzania.

Wydanie Visual-Environment w wersji 6.0 wnosi również ogólne zwiększenie wydajności oraz godne uwagi uaktualnienia dotychczasowych aplikacji, które to wszystkie mające na celu doprowadzenie do zwiększenia produktywności i efektywności. Istotnie, szybkość animacji oraz wyświetlane operacje są obecnie dwa razy szybsze niż w poprzedniej wersji, tymczasem wykorzystanie pamięci zostało zoptymalizowane o 25%. Wzrost prędkości animacji umożliwia szybsze przedstawianie wielu wielkości zjawisk fizycznych oraz porównanie wyników.

KOMENTARZE (1)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: