Dla tych produktów warto zwiedzić targi ITM Polska

26.04.2010 Skomentuj pierwszy
Czerwcowe targi Innowacje-Technologie-Maszyny Polska tradycyjnie już staną się miejscem rynkowych premier, często o międzynarodowym zasięgu. Zaawansowane technologicznie najnowsze rozwiązania dla branży przemysłowej mają szansę zrewolucjonizować rynek, zapewnić firmom dynamiczny rozwój, przewagę nad konkurencją oraz uznanie kontrahentów.
 


Nowocześnie, wydajnie, precyzyjnie
Podczas targów ITM Polska wystawcy zaprezentują ponad 90 nowości. Proponowane rozwiązania mają na celu zwiększenie efektywności i dokładności oraz poprawę komfortu pracy, w tym również jej bezpieczeństwa. Ich wyróżnikiem jest ponadto  prostota obsługi oraz łatwość codziennej eksploatacji.
Ogromna większość z prezentowanych podczas targów nowości wymiernie wpływa na tempo produkcji oraz redukcję kosztów. Przykładem takich premier są zintegrowanie oprogramowania CAD CAM NX z systemami sterowania SINUMERIK firmy Siemens, których stosowanie pozwala skrócić czas wdrożenia detalu nawet o 70%, a także sterownik PLC z PC firmy Koral zapewniający dodatkowe możliwości kalkulacji kosztów energii, paliwa i wody w procesie malowania metalu.

Producenci innowacyjnych rozwiązań zwracają uwagę nie tylko na użytkową stronę produktu - stopniowo coraz bardziej istotny staje się także jego nowoczesny wygląd. W kreowaniu produktów biorą więc udział zarówno wysokiej klasy eksperci, jak również specjaliści w dziedzinie designu. Uznanie jury w prestiżowym konkursie reddot deign 2010 zdobyły np. koła pokrętne Elesa+Ganter serii GN 923 oraz GN 924, wyprodukowane przez firmę ELESA-GANTER Polska, które jako nowość obejrzeć można będzie podczas ITM Polska.

Synergia nauki i przemysłu
Tradycyjnie już wiele rynkowych premier zaprezentowanych zostanie w ramach Salonu Nauka dla Gospodarki, ponieważ to właśnie ścisła współpraca świata biznesu i nauki jest często gwarancją powstania innowacyjnego produktu.

W gronie prezentowanych podczas Salonu Nauka dla Gospodarki nowości znajduje się m.in. system inteligentnego monitoringu miasta nowej generacji, który automatyczne wykrywa sytuacje wskazujące na zagrożenie. Informacje o typie i lokalizacji zdarzenia, a także materiał multimedialny przekazywane są bezprzewodowo do centrum monitoringu oraz do patroli. Ta nowatorska technologia została opracowana w Katedrze Systemów Multimedialnych Politechniki Gdańskiej.

Nowością na tegorocznych targach będzie również odzież ochronna z inteligentnym systemem aktywnej termoregulacji, przeznaczona do prac w środowisku zimnym. Zastosowany w niej system dokonuje okresowych pomiarów temperatury i na podstawie założonego algorytmu, podejmuje decyzję o załączeniu, bądź wyłączeniu elementów grzejnych. Produkt będzie można zobaczyć na ekspozycji Centralnego Instytutu Pracy.

Na całym świecie, technologie stworzone na potrzeby badań i wykorzystania przestrzeni kosmicznej, elementy systemów satelitarnych czy rakietowych - przenoszone są do innych branż gospodarki i przemysłu. Z tej perspektywy interesująco zapowiada się prezencja transferu technologii kosmicznych przygotowana przez Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz firmę POLSPACE / Astri Polska. Inicjatorem projektu o zasięgu międzynarodowym jest Europejska Agencja Kosmiczna (ESA). Jak pokazuje doświadczenie technologie kosmiczne, charakteryzując się szczególnymi parametrami, np. odpornością na różnice temperatur, lekkością i wytrzymałością, a także niestandardowym podejściem konstruktorskim, w znacznym stopniu przyczyniają się do unowocześniania produkcji i przedsiębiorstw.

Targi już w czerwcu!
Premiery rynkowe prezentowane podczas targów ITM Polska budzą niemałe zainteresowanie tak zwiedzających jak i mediów branżowych i ogólnopolskich. Dzięki specjalnemu oznakowaniu targowe nowości są identyfikowalne, a ich działanie niejednokrotnie zobaczyć można podczas prezentacji na żywo.

Targi ITM Polska potrwają od wtorku do piątku (8-11 czerwca 2010). Na stronie www.mtp24.pl można dokonać rejestracji i zakupu biletu on-line w promocyjnej cenie.

 
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: