Radan 2009R2 już dostępny

21.07.2009 Skomentuj pierwszy


Radan 2009 R2, zawierający nową funkcjonalność i wzbogacone narzędzia potwierdza po raz kolejny swoją niekwestionowaną pozycję numer jeden w dziedzinie rozwiązań CAD/CAM w przemyśle blach.


Jednym z ważniejszych udoskonaleń jest bardzo mocne środowisko Projektów Rozkładów. Pozwala ono użytkownikowi na zaawansowane sterowanie procesem Nestingu oraz zapewnia bardziej elastyczną kontrolę nad opracowywanymi rozkładami. Niezależnie od drogi wybranej przez technologa podczas przygotowania rozkładów (metoda ręczna, automatyczna lub łączona) posiada On dostęp do narzędzi pozwalających na wykorzystanie materiału blachy do maksimum. Jednocześnie możliwa jest bieżąca identyfikacja części rozłożonych, włącznie z kontrolą ilości w ramach zlecenia czy aktualnego planu produkcyjnego. 
 

 
Russel Franks, Chief Technology Officer w Planit komentuje: “Nowe środowisko Projektów rozkładów pozwala użytkownikom Radan-a na dalece szersze spojrzenie na czynniki biznesowe, wychodzące poza indywidualne zagadnienia produkcyjne. Oprogramowanie pozwala na osiąganie wysokiego poziomu wykorzystania blachy m.in. poprzez uzupełnianie wykonanych już rozkładów częściami z innych rozkładów lub częściami systematycznie pojawiającymi się na liście realizowanych rozkrojów. Efektem jest wzrost uzysku z arkuszy oraz ograniczenie liczby odpadów”.

Duże wrażenie wywierają również udoskonalenia w module RadbendCNC do sterowania pras krawędziowych. W ramach rozwoju programowania offline (poza maszyną) procesu technologicznego gięcia, możliwe jest obecnie wychwytywanie kolizji elementów formowanych. Poprzez dodanie tej funkcjonalności, użytkownicy będą w stanie oszczędzać jeszcze więcej czasu i kosztów, pozwalając na zwiększenie wydajności i redukcji odpadów.
 

 
 
Kolejnym dużym krokiem w wersji Radan R2 2009 jest rozpoznawanie cech modeli importowanych. Radan od dawna umożliwia wczytywanie modeli 3D, zarówno części jak i złożeń, dostarczając funkcjonalność rozkładania ich do postaci płaskiej w celu wytworzenia kodu na maszyny do cięcia czy wykrawania. Dzięki zaimplementowaniu funkcji rozpoznawania cech modeli edycja i wytwarzanie elementów z postaci 3D staje się jeszcze łatwiejsze i wydajniejsze. Radan umożliwia rozpoznawanie większości cech i pozwala użytkownikowi na modyfikowanie promieni gięcia stosownie do ograniczeń wytwórczych danego zakładu.

Uzupełnieniem tych powyższych cech, które stanowią tylko część udoskonaleń programu Radan 2009 R2 jest aktualizacja możliwości wczytywanych plików do najnowszych wersji programów 3D, m.in. SolidWorks 2009.

Wydajność, funkcjonalność dająca możliwości osiągnięcia wyższych uzysków z materiału, wprowadzone w najnowszej wersji programu, w prosty sposób pokazuje mocno świadomość bieżącego klimatu ekonomicznego i zaangażowanie programistów w dostarczaniu narzędzia rozwiązania wysokiej klasy pozwalające na realizację wysokiej stopy zwrotu z inwestycji w bardzo wartościowe oprogramowanie, jakim jest Radan.

 
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: