SmartCAM v16.0 przekazany do testów eksploatacyjnych

27.04.2009 Skomentuj pierwszy

SmartCAMcnc poinformował o przekazaniu do testów eksploatacyjnych SmartCAM v16.0. Zawiera on szereg usprawnień poszerzających możliwości rodziny aplikacji CAM, w tym: automatyczne tworzenie ścieżki narzędzia bezpośrednio z modelu bryłowego, dodatkowe możliwości translacji modelu bryłowego i wizualizacji oraz udoskonalenia związane z weryfikacją danych i użytecznością. SmartCAMcnc planuje standardowe wydanie wersji 16.0 na początku lipca.
 
 
Rodzina produktów SmartCAM składa się z aplikacji komputerowego wspomagania wytwarzania (CAM) dla frezowania, toczenia oraz produkcji i cięcia elektroerozyjnego.

W wersji 16.0 rozwijany jest konsekwentnie temat Obróbki Brył, który został zapoczątkowany w czterech poprzednich wydaniach programu. Tym razem usprawnienia dotyczą przetwarzania danych modelu bryłowego oraz obróbki bezpośredniej na bazie modelu bryłowego.
 
Wersja 16 wnosi nowe sposoby tworzenia ścieżek narzędzia dla obróbki zgrubnej i wykończeniowej kieszeni pryzmatycznych i elementów profilowanych bezpośrednio z modelu bryłowego i przeniesienie ich do produktów SmartCAM Advanced Milling oraz SmartCAM Advanced Turning, a także premierowej aplikacji dla frezowania SmartCAM FreeForm Machining.
 
Kolejną znaczącą nowością dostępną w SmartCAM v16.0 jest zintegrowany translator danych umożliwiający import i eksport brył oraz modeli drutowych w formacie STEP. Dodatkowo, jako opcja, w wersji SmartCAM V16.0 dostępne są w pełni zintegrowane translatory formatów rodzimych programów Autodesk Inventor oraz SolidWorks.
 
“SmartCAM w wersji 16 to dla nas kolejny kamień milowy.”- mówi Doug Oliver, Senior Product Manager firmy SmartCAMcnc. “Wkrótce po wznowieniu prac nad programem SmartCAM dodaliśmy do wszystkich naszych produktów obsługę modeli bryłowych, co okazało się dla naszych użytkowników znaczną zaletą. Oczywiście w związku z tym nasi klienci oczekują bezwarunkowo możliwości obróbki skrawaniem bezpośrednio z brył we wszystkich nowych produktach. Sporym postępem na tym obszarze jest również dodanie obróbki zgrubnej i wykańczającej części pryzmatycznych”.
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: