CADIQ 6.0

04.02.2009 Skomentuj pierwszy


ITI TranscenData ogłosiło wydanie CADIQ 6.0, najnowszej edycji swojego innowacyjnego programu do walidacji modeli 3D CAD i kontroli jakości danych produktu. CADIQ potrafi rozpoznawać kształty, dobierać kryteria kontroli i sprawdzać geometrię 3D CAD, poprawność definicji cech produktu oraz struktury produktów złożonych.

 
Zagadnienia jakościowe i zmiany wprowadzone w CADIQ, często umożliwiają ponowne wykorzystanie danych inżynierskich w dalszym etapie opracowywania produktu, jak analiza, produkcja, czy migracja danych. Walidacja przyczynia się do lepszego zrozumienia wewnątrz-firmowego systemu kontroli CAD, procesu wymiany danych, ich aktualizacji, translacji opartej na właściwościach, czy konfiguracji produktu. Bez walidacji CADIQ, zagadnienia interoperacyjności często nie są do końca zbadane, nastręczając tym samym większe problemy podczas symulacji lub produkcji, w rezultacie często prowadzi to do konieczności ponownego przemodelowania produktu. Wszystko to przyczynia się do wzrostu kosztów produkcyjnych i wydłużenia czasu wypuszczania produktu na rynek.
 
 
Raporty Adobe 3D PDF
Za pomocą CADIQ 6.0, użytkownicy mogą teraz wyniki walidacji publikować w postaci raportów 3D PDF, dzięki czemu uzyskują możliwość darmowej dystrybucji sprawdzonych modeli produktów. 3D PDF zostało opracowane przez firmę Adobe, w pełni obsługuje dane CAD i strukturalne produktu, większości formatów CAD-owskich. Teraz nawet użytkownicy, którzy nie posiadają CADIQ-a mają dostęp do modeli CAD lub do raportów z walidacji.
 
 
Użytkownicy CADIQ-a mogą generować raporty 3D PDF w sposób automatyczny, podczas sesji kontroli/analizy lub z poziomu przeglądarki CADIQ. W obrębie przeglądarki użytkownicy mogą tworzyć własne widoki, oznaczające aktywne sesje i przechwytujące modele produktów, punkty widzenia, diagnostykę, markery diagnostyczne i komentarze powiązane z danym widokiem diagnostycznym. Wyniki z badania diagnostycznego mogą być przedstawiane w 3D PDF, wystarczy wybrać odpowiednią kombinację opcji z menu u góry raportu, skorzystać z odpowiednich komend dynamicznych z poziomu myszy lub klawiatury lub przejść do odpowiedniego załącznika dołączanego do raportu.
 
Raporty PDF wygenerowane w CADIQ mogą być otwierane i edytowane w Adobe Acrobat, możemy nanosić w nich własne komentarze, dodawać załączniki i wzbogacać o wiele innych opcji, jakie oferuje nam format PDF. Po wprowadzeniu tych zmian, możemy je zapisać i przesłać w ten sposób zmieniony dokument, do użytkowników Adobe Reader-a.
 
Technologia Walidacji i Ekspertyza Procesu
Program dysponuje szerokim asortymentem, aktualnie dostępnych na rynku, technologii kontroli jakości i walidacji - kilka z nich zostało połączonych z ekspertyzą, pomagającą w lepszym zrozumieniu potrzeb klienta i w wybieraniu lepszych rozwiązań. Technologia walidacji CADIQ w połączeniu z metodologiami walidacji umożliwia wykrywanie wszelkich problemów, jakie mogłyby się pojawić na etapie symulacji, czy produkcji już w fazie projektowania produktu. Dzięki tej funkcji wczesnego ostrzegania, grupy projektowe mogą wprowadzić zapobiegawcze zmiany do modelu i wystrzec się opóźnień, do jakich przyczynia się konieczność wnoszenia poprawek do produktu dopiero po wykryciu nieprawidłowości na etapie symulacji lub produkcji.
 
 
Dodatkowe Udoskonalenia:
  • Zaktualizowano technologię kontroli jakości i walidacji, bazującą na zaawansowanym sprawdzaniu dopasowania powierzchni,
  • Możliwość generowania plików 3D PDF z dowolnymi widokami, rozbudowanymi możliwościami diagnostycznymi i zsynchronizowanymi (strona-po-stronie) modelami CAD.
  • Bezpośredniej analiza konstrukcji dla systemów typu CATIA V5, NX, Pro/Engineer, SolidWorks, Parasolid i STEP.
  • Diagnostyka jakości struktury konstrukcji.
  • Możliwość przezroczystego podświetlania elementów graficznych.
  • Rozszerzona i przebudowana dokumentacja.
  • Obsługa myszy 3D (SpaceBall i Explorer)
  • Poprawiona analiza wsadowa.
  • Zaktualizowana obsługa nowych formatów, takich jak: CATIA V4.2.5, CATIA V5R19, NX6, NXI6, Pro/Engineer WF4, Parasolid 19, przy pozostawieniu obsługi formatów starszych.
  • Obsługa zagnieżdżonych tabel Pro/ENGINEER.
  • Nowa Diagnostyka Oprzyrządowania obrabiarki – „Wąskie Odstępy Pomiędzy Bryłami".

 
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: