Politechnika Wrocławska strategicznym partnerem edukacyjnym Autodesk

11.12.2008 Skomentuj pierwszy


Autodesk poinformował o podpisaniu listu intencyjnego o strategicznym partnerstwie z Politechniką Wrocławską. Informacja ta została ogłoszona podczas „Dnia z Autodesk”, zorganizowanego na Politechnice Wrocławskiej.
 
W uroczystości wzięli udział profesor Tadeusz Więckowski, rektor Politechniki Wrocławskiej, Rudolf Danzer, dyrektor generalny Autodesk w regionie Europy Środkowej i Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki, Wojciech Jędrzejczak, dyrektor zarządzający Autodesk w Polsce. Dział Współpracy z Instytucjami Edukacyjnymi Autodesk reprezentował Alistair Brook, Dyrektor Generalny działu Edukacyjnego w regione Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością prezydent Wrocławia Rafał Dudkiewicz wyrażajac w ten sposób poparcie miasta Wrocław dla podobnych inicjatyw.
 
„Staramy się zapewnić naszym studentom jak najlepsze warunki nauki. Jestem przekonany, że strategiczna współpraca z Autodesk będzie temu dobrze służyć. Mam też teraz pewność, że w rękach studentów znajdą się najnowocześniejsze narzędzia do projektowania cyfrowego, a to znacznie ułatwi im podjęcie w przyszłości pracy i pozwoli praktycznie natychmiast zmierzyć się tam z nowymi zadaniami” – powiedział prof. Tadeusz Więckowski.
 
„Autodesk czuje się zaszczycony, mogąc przywitać Politechnikę Wrocławską w gronie uczelni strategicznych. Cieszymy się możemy zaoferować studentom najnowsze technologie projektowania cyfrowego. Dzięki nim studenci będą mogli rozwijać swoje umiejętności tworzenia innowacyjnych rozwiązań. Jest to istotnym elementem budowania swojej przewagi na rynku pracy, jak i tworzenia wartości dodanej w firmach” — powiedział Wojciech Jędrzejczak.
 
Celem współpracy jest rozwijanie wiedzy o nowych technologiach projektowania, wspieranie innowacyjności i kreatywności. Jednocześnie jest ona wyjściem naprzeciw zainteresowaniom i popularności rozwiazań Autodesk wśród studentów. Strategiczne partnerstwo to dla Politechniki Wrocławskiej szereg benefitów, wśród nich m.in. szkolenia dla kadry naukowej z zastosowania i użycia rozwiązań Autodesk do projektowania trójwymiarowego oraz zintegrowania ich z programem nauczalnia.
Dodatkowym elementem jest współpraca przy organizowaniu szkoleń i warsztatów, dostęp do elektronicznych szkoleń i kursów. Politechnika Wrocławska znajdzie się w gronie strategicznych uczelni technicznych Autodesk, co zdecydowanie ułatwi nawiązywanie kontaktów i wymianę wiedzy z pozostałymi partnerami edukacyjnymi Autodesk z Europy. 
 
Politechnika Wrocławska od dawna korzysta z rozwiązań Autodesk, w sumie uczelnia posiada ponad 1000 licencji na oprogramowanie Autodesk do projektowania dwu- i trójwymiarowego, w tym Autodesk Inventor, Autodesk Revit, Autodesk Civil 3D. Rozwiązania te są na co dzień wykorzystywane są przez polskie i zagraniczne firmy oraz specjalistów branżowych. Ich zastosowanie umożliwia poznanie i weryfikację pomysłów zanim staną się rzeczywistością – gotowym produktem. Takie podejście sprzyja tworzeniu innowacyjnych, nowatorskich projektów, a także pobudza kreatywność. 
 
Studenci kierunków technicznych bardzo często korzystają z oprogramowania Autodesk. Dowodem na to jest popularność studenckiego portalu Autodesk Student Engineering and Design Community (www.autodesk.com/edcommunity). Internetowa społeczność rośnie w fenomenalnym tempie, każdego tygodnia rejestruje się trzy tysiące nowych członków. Polscy studenci są na czwartym miejscu na świecie pod względem liczby rejestracji. Studenci korzystający z portalu mogą za jego pośrednictwem znaleźć pracę bądź staż, przedyskutować projekty i podzielić się pracą, zapoznać się z branżowymi nowościami, skorzystać z podręczników dostępnych online, oraz uczyć się od pedagogów i ekspertów z całego świata. Ponadto, dzięki bezpłatnym plikom do pobrania, studenci mają dostęp do najnowszych programów poszerzających znajomość narzędzi stosowanych w przyszłych miejscach pracy - w dziedzinach takich, jak architektura, inżynieria lądowa, budowa maszyn, projektowanie przemysłowe, gry i animacja komputerowa. Rozwój społeczności podkreśla zaangażowanie Autodesk w edukację i wspieranie przyszłego pokolenia projektantów oraz inżynierów.

 
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: