Szkolenia SOLIDWORKS

Kilka słów o ZWCAD MECHANICAL

10.06.2021 Skomentuj pierwszy

ZWCAD Mechanical został zaprojektowany specjalnie jako oprogramowanie dla mechaników oraz branży mechanicznej. Ma on ułatwiać oraz przyspieszać pracę nad projektami, a ogromna ilość przydanych funkcji pozawala na znaczne skrócenie czasu spędzonego nad projektem. Liczne symbole, normalia wbudowane w oprogramowanie optymalizują pracę, a obszerne biblioteki, w których zapisane są duże ilości komponentów pozawalają na wykorzystanie ich w szybki sposób bez potrzeby szkicowania ich całkowicie od początku.

Najważniejsze funkcje, które ułatwiają pracę przy projektach mechanicznych

Pierwsza z nich to biblioteka normaliów – zawiera w sobie bogaty zbiór części znormalizowanych, która została podzielona zarówno na normy, jak i na kategorię, aby przyspieszyć pracę użytkownika oraz proces projektowania elementów mechanicznych. Wszystkie elementy wstawiane są jako bloki, dzięki temu w prosty sposób można ustawić je w odpowiedniej pozycji. Poza elementami typowymi dla branży mechanicznej takimi jak śruby, biblioteka posiada bardziej skomplikowane elementy jak np. całe łożyska czy smarownice (elementy maszyn) lub całe zespoły (np. reduktor). Normy zawarte w oprogramowaniu są normami międzynarodowymi.

Kolejną ważną funkcją ZWCAD Mechanical jest organizacja rysunków, dzięki której zarządzanie rysunkiem technicznym staje się dużo prostsze i szybsze. Pozwala ona na organizację elementów, które znajdują się na rysunku technicznym oraz elementów formalnych (jak np. ramka). Tabele otworów czy elementów automatycznie potrafią wykrywać zmiany elementów, do których mają się odnosić i automatycznie aktualizują dane w tabelach. Funkcje zawarte w tym poleceniu takie jak generator wymagać technicznych czy listy rewizji pozwalają w prosty sposób na dostosowanie podanych elementów rysunku do wymagać użytkownika, a funkcja automatycznego rozłożenia rysunków pozwala w prosty i niewymagający czasu sposób stworzyć oddzielny plik dla każdego z rzutów.

Warto też wspomnieć o bibliotece symboli, dzięki której użytkownik ma możliwość szybkiego definiowania schematów przy wykorzystaniu gotowych symboli znajdujących się w bibliotece. Są to symbole najczęściej wykorzystywane w przemyśle związane między innymi z gotowymi częściami, elektryką czy hydrauliką. W bibliotece znajdują się również symbole związane z ruchem czy symbole struktur. Bardzo usprawnia to pracę nad częściami i pozwala na szybie stworzenie dowolnego schematu.

Jedną z ważniejszych funkcji ZWCAD Mechanical są zaawansowane narzędzia adnotacji i wymiarowania. Jest to cała grupa poleceń, dzięki której użytkownik może w szybki sposób oznaczać rysunki techniczne niezależnie od tego czy jest to rysunek przez niego stworzony czy zaimportowany z innego oprogramowania. Przy tworzeniu rysunków wykończeniowych bardzo przydatnymi funkcjami okażą się automatyczne oznaczenia wykończenie powierzchni oraz oznaczenie tolerancji kształtu i położenia. Rysunki technologiczne powstają w prostszy i przyjemniejszy sposób dzięki oznaczeniu spoin czy tolerancji pasowania otworów.

Ostatnią z przedstawionych funkcji ZWCAD Mechanical jest tworzenie rysunków. Oprogramowanie dla mechaników w znacznym stopniu wspiera codzienną pracę użytkownika z zakresu tworzenia dokumentacji technicznych, ponieważ posiada funkcje, które wspierają szkicowanie w programie. Zawiera on również funkcje takie jak narzędzia automatyzacji czy automatyczne drukowanie dokumentacji. ZWCAD Mechanical współpracuje z innymi programami, wspiera w pełni takie formaty jak DWG/DXF/DWF. Wszystkie funkcje, które zawiera podstawowa wersja ZWCAD Standard są wspierane przez ZWCAD Mechanical, a dodatkowo posiada on możliwość tworzenia nieparametrycznych modeli 3D.

Jak widać ZWCAD Mechanical posiada ogromną ilość funkcji, które nie tylko ułatwiają pracę użytkownikom pracującym w branży mechanicznej, ale też znacznie skracają czas ich pracy. Bogate biblioteki zarówno symboli, jak i normaliów pozwalają na bardziej zautomatyzowaną pracę bez konieczności rysowania każdej części w sposób ręczny. Oprogramowaniu zostało stworzone specjalnie, aby ułatwić pracę inżynierów, usprawnić ją i przyspieszyć znacznie czas pracy nad każdym z projektów.

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
Szkolenia SOLIDWORKS