Nowy BenQ SW271C - 27 cali 4K IPS HDR

01.04.2021 Skomentuj pierwszy

BenQ wprowadza na polski rynek najnowszy monitor przeznaczony między innymi dla edytorów fotografii i filmów – 27 calowy model SW271C.

Monitor ma 27 calową matową matrycę IPS 4K (3840x2160) z kontrastem 1000:1 (20 mln:1 DCR) i jasnością 300 nitów (cd/m2) oraz obsługą HDR (High Dynamic Range) zgodnie ze specyfikacją HDR10 i HLG 100% zgodnością sRGB/Rec. 709, 99% z Adobe RGB i 90% z dużo szerszym standardem DCI-P3.

Każdy egzemplarz monitora jest fabrycznie kalibrowany pod względem wierności odwzorowania kolorów – użytkownik otrzymuje raport z tej kalibracji. Monitor posiada również certyfikaty Calman Verified i Pantone Validated.

Sprzętowa kalibracja i 16 bit 3D LUT, Delta ≤ 2

16 bitowa tablica kolorów (LUT – Look Up Table), dołączone oprogramowanie kalibracyjne Palette Master Element i zewnętrzny kolorymetr np. X-Rite czy Datacolor Spyder (trzeba go dokupić) pozwalają na sprzętową kalibrację monitora i prawidłowe wyświetlanie kolorów obrazu ze średnią odchyłką Delta poniżej 2. Do kalibracji można wykorzystywać także oprogramowanie firm trzecich: CalMAN i LightSpace.

BenQ Uniformity Technology – jednolite kolory na całym ekranie

BenQ Uniformity Technology to system precyzyjnego strojenia barw i jasności setek oddzielnych pól na całym ekranie zapewniający jednolite odwzorowanie barw na całej powierzchni ekranu.

Hotkey Hotkey Puck G2

Hotkey Puck G2 to nowy szybki przełącznik funkcji monitora - ma on pięć klawiszy i pokrętło. Zaprojektowano go tak by uprościć nawigowanie po ekranowym menu monitora (OSD) oraz szybką zmianę trybu pracy monitora. Trzem klawiszom użytkownik może przypisać funkcje, z których najczęściej korzysta zwiększając efektywność i wygodę pracy.

GamutDuo i sprzętowy tryb czarno-biały

Naciśnięcie jednego z przycisków pilota (Hotkey Puck) przełączy monitor w tryb czarno-biały, pozwalając ocenić potencjał zdjęcia bez używania dodatkowego oprogramowania.

Funkcja GamutDuo w połączeniu z funkcją PbP (Picture by Picture) pozwala podzielić ekran na dwie części i wyświetlać na nich obraz z dwóch zewnętrznych źródeł (komputerów) w dwóch różnych paletach barw dla porównania różnic – np. Adobe RGB i sRGB.

Paper Color Sync – symulacja wydruku na ekranie

Oprogramowanie BenQ Paper Color Sync umożliwia symulację na ekranie monitora wydruku z uwzględnieniem ustawień wybranej drukarki i rodzaju papieru. Pozwala to zaoszczędzić nie tylko papier i atrament, ale i cenny czas, szczególnie gdy wydruki wykonywane są przez firmy trzecie.

Dla edytorów wideo

SW271C wyświetla materiały filmowe 24P/25P/30P w oryginalnym rytmie (bez zmniejszania szybkości kl./s), co mogłoby zakłócać wygląd źródłowego materiału wideo. Monitor obsługuje także urządzenia konwertujące sygnał SDI na HDM dzięki czemu edytorzy wideo mogą podłączać swoje urządzenia SDI bezpośrednio do monitora i uzyskiwać stabilną transmisję sygnału bez kompresji oraz najwyższej jakości obraz wideo.

Kaptur w komplecie

W komplecie z monitorem użytkownik otrzymuje kaptur – osłonę ekranu przed padającym oświetleniem bocznym. Kaptur można zainstalować na ekranie wykorzystywanym zarówno w pozycji poziomej (landscape) jak i pionowej (portrait) co dodatkowo zwiększa komfort pracy.

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: