Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge
SOLIDWORKS WORLD 2019  SWW19
XXIII Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL 2019
SOLIDWORKS WORLD 2019  SWW19
Targi 3D SOLUTIONS
Konferencja Innowacje Autodesk

Aktualizacja modelu bryłowego w Edgecam

10.09.2018 Skomentuj pierwszy

Podczas programowania obróbki danej części możemy spotkać się z sytuacją, w której potrzebna będzie aktualizacja modelu bryłowego, ponieważ zmianie uległy pewne elementy lub wymiary. Jeżeli posiadamy poprawiony model, to możemy go zastąpić w oprogramowaniu Edgecam.

Aby dokonać aktualizacji bryły, której obróbka jest wykonana w całości lub na pewnym etapie, należy kliknąć zakładkę Cechy i wybrać opcję Aktualizuj Bryłę.

Cykl Obróbka wgłębna

Również w okienku Ustawienia możemy aktualizować bryłę. Wówczas klikamy prawym przyciskiem myszy na konkretny model i wybieramy opcję Aktualizuj.

Cykl Obróbka wgłębna

W przypadku, gdy w oprogramowaniu CAD nadpiszemy model, który został użyty w projekcie Edgecama, to po otwarciu danego projektu pojawi nam się automatycznie komunikat czy chcemy zaktualizować bryły.

Opcja ta aktualizuje nam wszystkie niezbędne operacje względem wprowadzonego nowego modelu. Na nowo zostaną znalezione cechy, a obróbka dostosuje się do modelu wraz z wybranymi wcześniej narzędziami i parametrami. Należy jednak pamiętać, że jeżeli zmianie uległy wymiary zewnętrzne modelu trzeba będzie dodatkowo przesunąć model w systemie Edgecam, aby nasze Zero znajdowało się w odpowiednim miejscu oraz zaktualizować półfabrykat.

Poniżej film prezentujący opisaną funkcję.

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge