Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge
SOLIDWORKS WORLD 2019  SWW19
XXIII Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL 2019
SOLIDWORKS WORLD 2019  SWW19
Targi 3D SOLUTIONS

Zgrubna obróbka 5-osiowa w NX 12

17.08.2018 Skomentuj pierwszy
Tube Roughing (Obróbka zgrubna rury) to nowa, 5-osiowa operacja dostępna od NX 12. Jest ona następstwem wprowadzonej w poprzedniej odsłonie oprogramowania obróbki wykańczającej Tube Finishing (Wykończenie rury). Obie te operacja służą przede wszystkim do programowania detali zawierających trudno dostępne kanały/powierzchnie rurowe.

Skupimy się teraz jedynie na cechach charakterystycznych dla TUBE_ROUGH, ponieważ większość parametrów w obu operacjach jest podobna i została omówiona przy okazji innego wpisu na blogu.

Dla użytkowników (szczególnie korzystających już wcześniej z TUBE_FINISH) samo okno operacji TUBE_ROUGH nie powinno powodować większego zaskoczenia. Jak też łatwo się domyślić najbardziej typowe parametry znajdziemy w edycji metody Tube Rough (Rurka - zgrubnie).

​Ponieważ jest to operacja zgrubna, bardzo istotne i pomocne może okazać się załączenie znanej już od wielu wersji NX opcji Roll Tool Over Edges (Obtaczaj narzędzie po krawędziach).

Sposób rozkładu ścieżki zależy do wybranego szyku skrawania Cut Pattern (Szyk skrawania). Do wyboru mamy dwie opcje, z czego bardzo ciekawą wydaje się domyślna Adaptive Milling (Frezowanie adaptacyjne).

​Jeżeli zachodzi potrzeba zastosowania obróbki stopniowanej, z użyciem kilku narzędzi (jak to ma często miejsce w przypadku szczególnie długich i skomplikowanych kanałów) możemy załączyć kontrolę kolizji Part and Check Geometry (Geometria części i obiektów chronionych) obrabiając dany element tylko na głębokość na jaką pozwala aktualna długość frezu.

​Kolejnym krokiem w powyższej sytuacji będzie już kontynuacja frezowania dłuższym narzędziem, przy jednoczesnym uwzględnieniu wcześniejszej obróbki. W tym celu należy ustawić parametr In Process Workpiece (Objekt IPW) jako Use 3D (Użyj 3D).

Więcej na nxcad.pl

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge