Nowości w ArCADia-TERMOCAD 7 - cz.1
Nowy program ArCADia-TERMOCAD 7 został wzbogacony o innowacyjne funkcjonalności w porównaniu do swojego poprzednika ArCADia-TERMO. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników oraz rosnącemu znaczeniu technologii BIM, stworzyliśmy unikalną hybrydę – połączenie kalkulatora do obliczeń cieplnych z edytorem graficznym CAD.
ArCADia-TERMOCAD - następca ArCADia-TERMO
Nowy produkt - TERMOCADIA
TERMOCADIA – edytor graficzny zintegrowany z ArCADia-TERMOCAD
Wbudowany edytor TERMOCADIA pozwala stworzyć graficzny, przestrzenny, parametryczny model architektoniczny budynku, który przekonwertowany na model cieplny wymienia dane z programem ArCADia-TERMOCAD.
Tworzenie modelu budynku w TERMOCADIA
Udoskonalono wymianę danych pomiędzy graficznym modelem cieplnym a programem obliczeniowym.
Przesył modelu budynku z TERMOCADIA do ArCADia-TERMOCAD
Dzięki wbudowaniu w ArCADia-TERMO edytora CAD, oba programy są ze sobą lepiej skomunikowane i od teraz możliwa jest wielokrotna wymiana danych pomiędzy rysunkiem a programem ArCADia-TERMOCAD.
Przycisk uruchamiania TERMOCADIA oraz przełączania się i wymiany danych pomiędzy ArCADia-TERMOCAD a TERMOCADIA
Jakakolwiek zmiana wymiarów czy struktury budynku na rysunku, dodanie lub usunięcie przegród, pomieszczeń lub kondygnacji w dowolnym momencie obliczeń, nawet już po wcześniejszym wyeksportowaniu modelu cieplnego i rozpoczęciu obliczeń cieplnych, zostanie zaktualizowana w ArCADia-TERMOCAD, bez utraty wcześniej wprowadzonych danych, np. dotyczących utworzonych stref cieplnych i stref chłodu, systemów w budynku czy danych do obliczeń audytu lub analizy środowiskowo-ekonomicznej. Także zmiana w ArCADia-TERMOCAD parametrów pomieszczeń, takich jak nazwa, temperatura czy funkcji ogrzewane/nieogrzewane znajdzie odzwierciedlenie na rysunku. Za każdym przełączeniem pomiędzy ArCADia-TERMOCAD a TERMOCADIA, do pomieszczeń zdefiniowanych na rysunku będzie też przekazywana obliczona na nowo ich moc cieplna.
Przycisk uruchamiania TERMOCADIA oraz przełączania się i wymiany danych pomiędzy ArCADia-TERMOCAD a TERMOCADIA – etap 3 Dane wejściowe – Dane o budynku
Raporty XML
Program daje teraz także możliwość m.in. generowania raportu świadectwa charakterystyki energetycznej w formacie XML, który można wczytać do Centralnego rejestru charakterystyki energetycznej budynków.
Włączanie możliwości zapisu plików w formacie XML
Od tej pory sporządzone świadectwo można zarejestrować w Centralnym rejestrze charakterystyki energetycznej budynków na dwa sposoby: eksportując je bezpośrednio z programu opcją „Wyślij certyfikat” lub wczytując plik XML na platformę Centralnego rejestru charakterystyki energetycznej budynków.
Dwie opcje rejestrowania świadectw charakterystyki energetycznej: bezpośredni przesył online z programu ArCADia-TERMOCAD lub zapis pliku XML do ręcznego wczytania na konto w Centralnym rejestrze
Jeszcze wygodniejsza edycja raportów w ArCADia-TEXT
Raporty RTF można edytować bezpośrednio w programie, poprzez wbudowany edytor tekstowy ArCADia-TEXT.
Bezpłatny edytor tekstowy ArCADia-TEXT
Przycisk otwierający wybrany raport w edytorze tekstowym ArCADia-TEXT znajduje się w etapie Wydruki.
Etap Wydruki - opcje: generowania skróconego raportu, otwierania go do edycji we wbudowanym edytorze ArCADia-TEXT oraz funkcje wydruku, zapisu do formatu RTF i PDF
Precyzyjna mapa
Dodano także szczegółową mapę OpenStreetMap, która pozwala na wskazanie dokładnej lokalizacji budynku celem doboru właściwej strefy klimatycznej.
Szczegółowa mapa OpenStreetMap
C.D.N ...