Teamcenter Express

Typ: PDM Dodatki
Producent: Siemens Industry Software Sp. z o.o.
Wersja językowa: Polski Angielski Niemiecki Inne
Platforma OS:
Teamcenter Express jest elementem składowym nowego portofilio UGS Velocity Series.
Jest to proste do wdrożenia i obsługi rozwiązanie cPDM (collaborative Product Data Management) do zarządzania danymi o produkcie.


Teamcenter Express jest systemem prekonfigurowanym, co oznacza, że po instalacji jest gotowy do pracy. Środowisko zawiera najlepsze sprawdzone praktyki obejmujące zarządzanie, przeglądanie, zatwierdzanie, wydawanie oraz procesy wprowadzania zmian w dokumentacji.


Teamcenter Express wspomaga proces zarządzania projektami w działach inżynieryjnych, zwiększając w znaczący sposób szybkość, wydajność i jakość procesu opracowywania produktu – od momentu powstania koncepcji, aż po skierowanie go do produkcji.


Oprogramowanie jest punktem wyjścia dla rozbudowanej platformy Teamcenter, która wspomaga innowacje i zwiększa produktywność, udostępniając użytkownikom niezbędną wiedzę, skracając dystans pomiędzy prostą ideą i rozbudowanym zarządzaniem cyklem życia produktu. Jest dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw produkcyjnych średniej wielkości lub zorganizowanych grup roboczych działających w ramach korporacji nawet w rozproszonych lokalizacjach (Multi-site).


Teamcenter Express pozwala szybko przystąpić do pracy, nie wymagając przy tym dużych modyfikacji. To unikatowe rozwiązanie do zarządzania danymi zostało zaprojektowane na podstawie typowej architektury baz danych (Microsoft Windows Server 2003 oraz Microsoft SQL Server 2000), która promuje wykorzystywanie danych w skoordynowanych procesach tworzenia produktów oraz ich modyfikacji (ECO).
Środowisko Teamcenter Express można skonfigurować, tak aby zarządzanie dokumentacją odbywało się zgodnie z zasadami obowiązującymi w przedsiębiorstwie. Pakiet został stworzony po to, aby korzystając z otwartych narzędzi programistycznych, umożliwić standaryzacjęi wymianę danych pomiędzy różnymi systemami do zarządzania cyklem życia produktu. Rozwiązanie to jest otwarte na integrację z różnymi systemami CAD i ERP, ułatwiając współpracę z wybranymi przez użytkownika systemami. Teamcenter Express poprzez funkcjonalność multi-CAD zapewnia jednolitą platformę PDM do jednoczesnegozarządzania danymi pochodzącymi z różnych systemów CAD, takich jak: NX™, Solid Edge, Catia (wyłączając Catia V4 w wersji dla Unix), Solid- Works, Inventor, AutoCAD (wersje 2002, 2004, 2005, 2006),a także rozwiązaniami ERP Microsoft (Great Plains oraz Axapta).


Teamcenter Express odpowiada na następujące, kluczowe wyzwania biznesowe:
  • Zarządzanie procesem projektowania w przedsiębiorstwach produkcyjnych, które mają do czynienia z gwałtownie rosnącą złożonością produktów, a chcą uzyskać względnie niskie koszty utrzymania systemu
  • Eliminacja czasochłonnego i kosztownego procesu audytu i projektowania procesów biznesowych dzięki wykorzystaniu prekonfigurowanych i sprawdzonych procesów, opartych na doświadczeniu UGS we wdrażaniu systemów PDM u tysięcy największych przedsiębiorstw produkcyjnych
  • Zwiększenie efektywności działania dostawców przez zachowanie zgodności procesów zarządzania z procesami używanymi przez zleceniodawców (OEM)
  • Redukcja błędów poprzez efektywną współpracę z dostawcami i klientami oraz eliminacja podatnego na błędy, ręcznego przekazywania danych do produkcji.

Moduły:Teamcenter Express Author
Teamcenter Express Professional
Teamcenter Express Consumer
Teamcenter Express Manufacturing Author
Teamcenter Express Manufacturing Resource Manager
Teamcenter Express Manufacturing Part Planner

Tagi:
Komentarzy: Skomentuj pierwszy
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
REKLAMA
Praca dla inżynierów na 3DCAD.pl
Praca dla inżynierów na 3DCAD.pl