ZW3D - Skorzystaj z 30 procentowego rabatu

Geomagic Design

Typ: CAD
Producent: 3D Systems Corporation
Wersja językowa: Polski
Platforma OS: Windows

Geomagic Design to program do projektowania CAD 3D, który umożliwia parametryczne modelowanie bryłowe. Pozwala przede wszystkim na modelowanie części, modelowanie blach i modelowanie złożeń, oferując jednocześnie możliwość tworzenia dokumentacji montażowej oraz wykonawczej 2D. Jako program do projektowania 3D Geomagic stanowi efektywne narzędzie w rękach projektantów.

Program umożliwia projektowanie w wielu dziedzinach. Geomagic Design to nie tylko projektowanie w mechanice, ale również praca w drewnie np. projektowanie mebli czy projektowanie elementów drewnianych. Możliwości Geomagic Design docenią także specjaliści związani z wzornictwem przemysłowym, podobnie jak projektanci form wtryskowych.

Geomagic Design oferuje, m.in następujące funkcje:

Modelowanie części

Projektowanie parametryczne jest obecnie standardem w projektowaniu 3D urządzeń mechanicznych i produkcyjnych. Parametryzacja oznacza tworzenie „inteligentnych" części, złożeń i rysunków, które mogą być później łatwo aktualizowane przy minimalnym nakładzie pracy. Zmiany są nanoszone wszędzie, gdzie używana jest dana część, np. w złożeniu, tabeli części lub rysunku płaskim.

Geomagic Design został opracowany od podstaw, jako w pełni parametryczne oprogramowanie CAD. Wszystkie moduły są ze sobą powiązane, a zmiany w projekcie są tylko kwestią dwukrotnego kliknięcia wymiaru w oryginalnym projekcie i wpisania nowej wartości. Po otwarciu złożenia zmodyfikowana część aktualizuje się automatycznie. Po otwarciu rysunku 2D aktualizowane są również wszystkie widoki (w tym widoki częściowe) i przekroje. Modyfikowane są także wymiary, dzięki czemu nie trzeba tracić czasu na ponowne wykonanie rysunków 2D.

Modelowanie złożeń

Geomagic Design umożliwia łatwe połączenie wielu elementów w złożenie. Opcje „Chwyć i upuść" oraz „Podgląd w czasie rzeczywistym" pozwalają skupić się na projektowaniu, a nie na mechanicznych aspektach projektu. Geomagic pozwala automatycznie tworzyć widok rozstrzelony, używać go w dokumentacji 2D, sprawdzać właściwości fizyczne, takie jak masa, wykrywać kolizje i łatwo zamieniać lub modyfikować część bezpośrednio z okna złożenia.

Publikacja do PDF 3D

Geomagic Design oferuje możliwość publikowania modeli trójwymiarowych części i złożeń do pliku PDF 3D. Umożliwia on prezentację trójwymiarowego modelu projektu kontrahentowi lub klientowi bez konieczności posiadania systemu CAD.

Modelowanie blach

Moduł projektowania elementów blaszanych w Geomagic Design to szybkie i łatwe w użyciu narzędzie do projektowania elementów tworzonych z arkuszy materiału (metalu i nie tylko). Jest on w pełni zintegrowany z przestrzenią roboczą Geomagic Design i ze specjalnymi narzędziami do projektowania elementów czy konstrukcji z blachy. Narzędzie „Wyciągnięte zagięcie” umożliwia płynne przejście z profilu kwadratowego do okrągłego. W Geomagic Design dostępne jest narzędzie pozwalające przetwarzać elementy bryłowe na konstrukcje z blachy, lub zaginać blachę z użyciem szkicu.

Dokumentacja 2D w Geomagic Design

Przetwarzanie modeli 3D i złożeń w rysunki techniczne w Geomagic Design jest możliwe dzięki modułowi „Tworzenie rysunku 2D”. Wybiera się w nim, które widoki modelu chcesz uzyskać, a program automatycznie generuje wymiary, osie, znaczniki środków otworów, opisy otworów gwintowanych i wykorzystując właściwości modelu, uzupełnia tabliczkę rysunkową. Następnie można samodzielnie dopracować rysunek do wymaganej postaci.

Funkcje dokumentacji technicznej takie jak np. widok cieniowany, nie tylko pozwalają na lepsze zrozumienie wizji projektanta, ale i znajdują zastosowanie podczas tworzenia dodatkowych materiałów dla klientów, takich jak instrukcje obsługi czy materiały marketingowe.

GeomagicTranslate i formaty standardowe

Możliwość współpracy z większymi i mniejszymi partnerami ma kluczowe znaczenie dla firm projektowych. Dzięki wbudowanej i rozszerzonej możliwości eksportu i importu, program oferuje możliwość pracy na danych w wymaganym formacie.

Rendering

KeyShot dla Geomagic to narzędzie umożliwiające przekształcanie modelu 3D w fotorealistyczny obraz (rendering). Program ten pozwala szybko i łatwo tworzyć realistyczne wizualizacje modeli. Metoda „Przeciągnij i upuść materiał”, ustawienie światła i podgląd w czasie rzeczywistym pozwalają na uzyskanie wspaniałego rezultatu końcowego w bardzo krótkim czasie.

Przykłady modelu zaprojektowanego w Geomagic Design, a następnie podanego fotorealistycznej wizualizacji w programie KeyShot:

Model zaprojektowany przez: Janusz Kolczyński

Modelowanie powierzchniowe

Moment of Inspiration (MoI) jest prostym w użyciu programem do modelowania powierzchniowego. Szybkie i koncepcyjne modelowanie stanowi bramę do świata modeli CAD 3D. Swoje projekty tworzone w MoI można przenieść do praktycznie każdego programu graficznego (takiego jak Blender, SketchUp czy Maya).

Bezpośrednia edycja

Bezpośrednia edycja jest zestawem narzędzi do edycji importowanych plików z modelami 3D i składa się z narzędzi, które zostały zaprojektowane specjalnie do modyfikacji geometrii projektu.

Używanie narzędzia jest bardzo łatwe. Podczas pracy z plikami pobranymi z internetu lub od dostawcy rzadko można uzyskać plik z pełną historią operacji. Zmiany tych plików zwykle są czasochłonne i często wymagają zastosowania metod inżynierii odwrotnej.

Czasochłonne jest również przeprojektowanie modeli CAD na potrzeby analiz FEM (MES) przed wysłaniem ich na zewnątrz przy jednoczesnej ochronie IP. Narzędzie bezpośredniej edycji pomaga rozwiązać każdy z tych problemów.

Alibre Vault

Alibre Vault działający w oparciu o M-Files jest w pełni zintegrowanym systemem do zarządzania dokumentacją i procesami w firmie. Narzędzie to pozwala na kontrolę kontaktów, projektów, danych CAD, kontrolę wersji i obsługę praktycznie każdego typu plików, oferując jednocześnie szybki i elastyczny mechanizm wyszukiwania.

Wdrożenie Alibre Vault w firmie eliminuje duplikaty dokumentów, zapewnia jeden bezpieczny magazyn plików i system zarządzania przedsiębiorstwem.

Projektowanie konfiguracji

Konfiguracje projektu to funkcja dostępna w Geomagic Design, która pozwala na tworzenie typoszeregów części i mechanizmów. Oszczędza czas i ułatwia życie, pozwalając na przechowywanie podobnych części w jednym pliku, zamiast tworzenia i aktualizowania wielu plików oddzielnie.

Analiza ruchu

Geomagic Design Dynamics to narzędzie do symulacji kinematyki i dynamiki ruchu. Umożliwia tworzenie i testowanie funkcjonalności oraz pełną analizę zachowania w ruchu wirtualnych prototypów projektów. Program importuje z Geomagic Design geometrię, właściwości fizyczne, masy oraz relacje. Pozwala na dodanie ruchu do konkretnych elementów modelu w celu uzyskania w pełni funkcjonalnego roboczego prototypu. Symulacja ruchu wykorzystuje zaawansowane algorytmy matematyczne i fizyczne, prezentując wyniki w postaci wielu wykresów lub danych numerycznych. Dzięki temu, możliwe jest szybkie sprawdzenie, czy projekt spełnia stawiane przed nim wymagania, czy też konieczne są do wprowadzenia zamiany.

Równoczesna symulacja ruchu i analiza MES

Simulate for Geomagic Design umożliwia sprawdzenie funkcjonalności części i mechanizmów, zarówno pod kątem analizy kinematycznej, dynamicznej jak i wytrzymałościowej. W jednym środowisku można wykonywać symulację ruchu i analizę MES i to w jednym czasie. W przypadku złożonych projektów z ruchomymi elementami, analiza kinematyki i dynamiki staje się wyzwaniem, a siły dynamiczne i naprężenia są jeszcze trudniejsze do obliczenia. To oprogramowanie pozwala w łatwy sposób mierzyć: prędkości, przyspieszenia, siły itp., co daje nam możliwość odpowiedzi na podstawowe pytania: „czy to działa?” i „czy to wytrzyma obciążenia?”. Ujednolicone środowisko wykorzystuje dane symulacji ruchu i MES aby uczynić ten proces jeszcze prostszym.

Komentarzy: Skomentuj pierwszy
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
REKLAMA
Praca dla inżynierów na 3DCAD.pl
Praca dla inżynierów na 3DCAD.pl