ZW3D Lite - Ekonomiczny program 3D CAD
Targi Toolex 2022
Targi Toolex 2022

ProSteel 3D

Typ: CAD
Producent: StrucSoft Solutions
Wersja językowa: Polski Angielski Inne
Platforma OS:
ProSteel 3D jest aplikacją do trójwymiarowego projektowania konstrukcji stalowych i automatycznego generowania dokumentacji warsztatowej.
 

ProSteel 3D korzysta z AutoCAD-a lub Inventor-a, jako narzędzia graficznego, oferując zintegrowane środowisko dla projektantów konstrukcji stalowych. ProSteel 3D towarzyszy projektantowi od chwili planowania i modelowania konstrukcji, poprzez generowanie szczegółów, aż do generowania dokumentacji warsztatowej i montażowej. ProSteel 3D pozwala na szybsze i bardziej efektywne wykonywanie zadania przy mniejszym nakładzie czasu i pracy.
 

Praca w modelu 3D 
Modelowanie konstrukcji w ProSteel 3D to najprostszy sposób pracy w przestrzeni. Polecenia programu są niezależne od zdefiniowanego w AutoCAD-zie układu współrzednych, a pracę ułatwiają narzędzia wspomagające budowę modelu.

Połączenia
Ogromną zaletą ProSteela 3D jest automatyczne generowanie wszelkiego rodzaju połączeń. Szczegółowe komendy krok za krokiem prowadzą przez proces tworzenia węzła. Aby ułatwić modelowanie ProSteel 3D oferuje szeroki wybór różnorodnych połączeń standardowych. Jeśli wymagane połączenie nie znajduje się w bazie danych, możecie je łatwo i szybko stworzyć, a następnie zachować jako szablon z możliwością wielokrotnego wykorzystania. Połączenia za pomocą blach czołowych

Schody
Opcja ta pozwala na natychmiastowe wstawienie pojedynczych biegów lub całych klatek schodowych. W procesie tym można kontrolować podstawowe wymiary takie jak długość, szerokość, wysokość stopnia, możliwe jest również dodawanie poręczy. Połączenie poręczy ze stopniem, bokiem, lub do belki policzkowej, może wynikać z profili elementu, lub być zgodne z wymaganiami konstruktora. Każda wprowadzana zmiana jest natychmiast widoczna w modelu projektu.

Stężenia 
ProSteel 3D oferuje b ardzo prosty i szybki sposób stężania konstrukcji. Wystarczy wskazać profile wymagające usztywnienia i korzystając z bazy stężeń wybrać jego rodzaj. Proponowane przez program rozwiązania stężeń zawierają: profile stężające pojedyńcze lub ukośne, pręty stężające ciągłe lub ze śrubami rzymskimi, stężenia rurowe.

Profile specjalne
W przypadku gdy wymagany profil nie istnieje w bazie, można go stworzyć poprzez narysowanie przekroju poprzecznego lub wprowadzenie danych parametrycznych przekroju do bazy danych ProSteela 3D.

Obróbka
Jeśli standardowe funkcje dostępne w ProSteel 3D nie są wystarczające do uzyskania pewnych rozwiązań, można skorzystać z narzędzi środowiskia AutoCAD. Większość poleceń AutoCAD-a dotyczących edycji kształtu może być wykorzystywana do definiowania i edycji profili standardowych i specjalnych, blach, brył…

Rysunki szczegółowe
Wszelkie procesy kontrolowane są przez ProSteel, od konstruowania widoków elementów (bardzo użyteczne trójwymiarowe narzędzie do modelowania), aż do zarządzania zmianami podczas generacji rysunków.

Generacja Szczegółów pozwala na automatyczne generowanie rysunków, pojedynczych części (shop drawings), grup (assemblies), widoków (rysunki inżynierskie) oraz planów zakotwień (plany blach podstawy). Dzięki tej opcji możecie tworzyć dowolne widoki oraz generowac szczegółowe rysunki miejsc charakterystycznych konstrukcji.

Śruby, blachy i profile
Jedną z zasad ProSteel 3D jest automatyczne dołączanie śrub do wygenerowanego połączenia. Zadaniem konstruktora jest zadeklarowanie typu podkładek, rozstawu śrub oraz ilości rzędów.

Program rozpoznaje wszelkie możliwe do zastosowania w danym  połączeniu śruby  i oblicza wymaganą średnicę     i długość śrub. Kontroluje także rozmieszczenie śrub oraz przeprowadza kontrolę kolizji. Każdy rodzaj śruby ma przypisany swój kolor – pozwala to na łatwe rozróżnienie śrub użytych w połączeniu. Podczas  definiowania i zmiany parametrów wszelkie operacje można bezpośrednio obserwować w modelu konstrukcji.

Bloki
Często pamiętając o projekcie nad którym pracowaliście w przeszłości, myślicie o wykorzystaniu stworzonych wówczas elementów i konstrukcji. W ProSteel 3D wydajny system zarządzania blokami pozwala na gromadzenie i powtórne wykorzystanie tysięcy bloków. Dodatkowe opcje poszukiwania i kryteria sortowania ułatwiają odnajdowanie zachowanych wcześniej bloków.

Centrum detali
Droga od modelu 3D do płaskich rysunków warsztatowych wiedzie poprzez Centrum Detali. Z poziomu Centrum Detali, które jest dokowalnym oknem dialogowym podobnym do Eksploratora Windows, kontroluje się proces powstania wszystkich rysunków.

Lista części
ProSteel 3D otwiera nowe możliwości: automatyczne generowanie numerów pozycji części oraz rozpoznawanie pojedynczych części lub grupy tych samych typów. Można narzucić zasady rozpoznawania i porządkowania przypisanych numerów, a także ręcznie przypisać numer pozycji. Możliwe jest również ustalenie konstrukcji i formatu flag pozycji w rysunkach 2D. Można definiować indywidualny styl flag pozycji dla każdego ze składników (np.: grupy, części montażowe, śruby) oraz selekcjonować informacje które powinny zostać wydrukowane.

Szablony
Podczas pracy z ProSteel 3D korzystacie z różnorodnych okien dialogowych. Większość z wprowadzanych danych będzie się powtarzać w trakcie pracy nad projektem (np. właściwości wierceń). Aby usprawnić projektowanie można samodzielnie utworzone elementy przechowywać jako szablony i dowolnie wykorzystać przy tworzeniu kolejnych modeli.

Obiektowość
Dzięki użyciu dostarczonej przez Autodesk technologii ObjectARX, ProSteel 3D jest aplikacją zorientowaną obiektowo, pozwalając na integrację funkcjonalności ProSteel 3D i AutoCAD-a. Połączenie tych technologii w kompletne rozwiązania CAD jest potężnym narzędziem do projektowania.
 

 
 

 
 

 
 

 
Tagi:
Komentarzy: Skomentuj pierwszy
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
REKLAMA
Praca dla inżynierów na 3DCAD.pl
Praca dla inżynierów na 3DCAD.pl