cad2cad

Typ: CAD Dodatki
Producent: dubiel&polok Ingenieurbüro GbR
Wersja językowa: Polski Angielski Niemiecki
Platforma OS:
Cad2Cad Solution Box jest najnowszym programem firmy CADWORK Poland Sp. z o.o. Jest to zestaw profesjonalnych narzędzi do konwersji i edycji plików DXF i DWG.
 
Zaawansowane moduły umożliwiają zarówno proste konwersje plików, jak i złożone operacje na plikach DXF i DWG.
 
Program ten dostępny jest w dwóch opcjach: Basic oraz Extended Tools.
 
Do funkcji podstawowoych zawartych w module Basic należy konwersja z DXF na DWG oraz z DWG na DXF (Autocad 9-2007) łącznie z konwersją wersji pliku DXF/DWG od 9 i 2007.
Moduł ten może być wielokrotnie używany w jednej Solucji, co umożliwia równoczesny eksport różnych formatów i wersji plików DXF/DWG w jednym procesie konwersji.
 
Moduł wyjścia umożliwia ponadto:
Konwersję pojedynczych plików oraz ich grupy,
Konwersję całych folderów,
Konwersję zakodowanych plików DWG.
 
Kolejnym narzędziem Cad2Cad Solution Box jest sprawdzanie i naprawa plików DXF/DWG. Umożliwia ono sprawdzenie struktury oraz naprawę uszkodzonych rysunków zapisanych w plikach DXF/DWG.
Dzięki naszemu programowi możliwa jest także zmiana, usuwanie i zabezpieczanie hasłem plików DWG, zarówno tych niezabezpieczonych, jak i uprzednio zabezpieczonych hasłem.
 
Program w wersji basic można jeszcze rozszerzyć o dodatkowe narzędzia, które znacząco zwiększają jego funkcjonalność. Należy do nich narzędzie edycji konturów. Moduł ten umożliwia korekcję i zamykanie otwartych konturów (jeżeli błąd otwarcia leży w zdefiniowanym przedziale tolerancji). Jest ono bardzo pomocne w przypadku gdy rysunki ze zdefiniowanymi konturami mają być wykorzystane w dalszych procesach (np. w maszynach CNC) a niedokładności w konturach uniemożliwiają precyzyjną obróbkę materiałów.
 
Kolejnym rozszerzeniem, jakie możemy nabyć do Cad2Cad Solution Box jest możliwość wstawiania obrazów (m.in. w formacie jpg, bmp, gif, tiff, ong, etc.). Wielkość, kolejność oraz pozycja wstawiania są dowolnie definiowane przez użytkownika programu.
 
 
Możliwe jest także optymalizacja oraz edycja rysunków. Te dwa narzędzia umożliwiają użytkownikowi między innymi łączenie pojedynczych elementów (linie, fragmenty polilinii) w obiekty typu okrąg, elipsa lub łuk; dodawanie, usuwanie i modyfikacje definicji warstw oraz zoptymalizowane rozbijanie obiektów (spline, okrąg, elipsa, łuki eliptyczne) na polilinie.
 
Dzięki tym możliwością możemy zmniejszyć ilość elementów rysunku, poprawić jakość odzwierciedlenia, zmniejszyć rozmiar pliku DXF lub DWG. Konwersja Splines i łuków przyda nam się w przypadku korzystania z systemów nie wspierających elementów takich jak spline, okrąg, etc. Atutem tego narzędzia jest także fakt, iż ilość składowych wyjściowej polilinii jest optymalizowana pod względem ilości segmentów z założoną tolerancją błędu.
Tagi:
Komentarzy: Skomentuj pierwszy
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
REKLAMA
Praca dla inżynierów na 3DCAD.pl
Praca dla inżynierów na 3DCAD.pl