ZW3D - oprogramowanie CAD MOLD  CAM w przystępnej cenie

CBS Pro

Typ:
Producent: Firma Informatyczna Robobat joint venture Sp. z o.o.
Wersja językowa:
Platforma OS:
Program CBS Pro umożliwia modelowanie i obliczanie budynków wielokondygnacyjnych oraz wymiarowanie elementów żelbetowych. Obliczenia statyki konstrukcji jak również wymiarowanie elementów żelbetowych może być przeprowadzone w sposób szacunkowy lub zaawansowany.
 
Obliczenia szacunkowe oparte są na uproszczonych założeniach przenoszenia obciążeń i przybliżonej analizy nośności przekrojów żelbetowych. Pozwalają na szybkie zestawienie zapotrzebowania na materiały, które może być następnie wykorzystane na do szacowania kosztów projektu.
 
Obliczenia zaawansowane oparte są na algorytmach obliczeniowych MES oraz modułach wymiarowania zbrojenia rzeczywistego ROBOT Millennium. Zaawansowane obliczenia w CBS Pro pozwalają na wymiarowanie belek, słupów i stóp fundamentowych zgodnie z wymaganiami normowymi a końcowym efektem tej pracy są notki i rysunki wykonawcze zbrojenia elementów żelbetowych.
 
Cechą charakterystyczną CBS Pro jest możliwość wykorzystywania gotowych modeli architektonicznych poprzez pliki IFC (np. z programu ArchiCAD).
 
 

  

  

Tagi:
Komentarzy: Skomentuj pierwszy
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
REKLAMA
Praca dla inżynierów na 3DCAD.pl
Praca dla inżynierów na 3DCAD.pl