ZW3D Lite - Ekonomiczny program 3D CAD
Targi Toolex 2022
Targi Toolex 2022

progeCAD Professional

Typ: CAD
Producent: ProgeSOFT
Wersja językowa:
Platforma OS:ProgeCAD 2010 Professional to doskonały CAD program dla inżynierów mechaników, architektów, elektrotechników – czyli dla wszystkich, którzy pracują z rysunkami w formacie DWG i DXF.

Posługuje się nim ponad 150.000 użytkowników z całego świata, jest dostępny w wielu wersjach językowych i oczywiście też w języku polskim. ProgeCAD 2010, utworzony na najnowszej bazie IntelliCAD 6.6, jest przystępny cenowo i zarazem bardzo wyrafinowany DWG CAD, w pełni kompatybilny z Windows 7®. Nowa wersja 2010 obejmuje w odróżnieniu od wersji poprzedniej wiele nowych ważnych funkcji i ulepszeń a oferuje użytkownikom lepszą funkcjonalność, stabilność i szybkość. Pierwotnym formatem progeCADa jest DWG, który zapewnia kompatybilność z AutoCAD®-em 2010 bez dodatkowych konwersji.
 

Ci, którzy mają choćby minimalne doświadczenia ze stosowaniem CAD systemów, z łatwością i intuicją będą mogli posługiwać się progeCADem. Prócz klasycznego posługiwania się myszką i ikonami, można również wpisywać poszczególne polecenia do paska poleceń, również po polsku.
 

Rodzaje licencji
Dostępne licencje progeCAD to „SL“, „USB“, „NLM“ i „Corporate“. „SL“ to klasyczna „single“ licencja, która użytkownikowi umożliwi zainstalować progeCAD w jednym komputerze a w nim program przez cały czas używać. Oczywiście tutaj nie dochodzi do straty licencji podczas aktualizacji hardwaru czy systemu operacyjnego – licencja zostaje ważna, ale trzeba się ponownie zarejestrować.

Licencja „USB“ jest korzystna dla tych, którzy nie pracują na jednym komputerze lub używają do pracy więcej komputerów – typowe np. biurowy PC a do tego laptop. USB licencja umożliwia użytkownikowi zainstalowanie progeCADa w dowolnej ilości komputerów, program jednak można włączyć tylko tam, gdzie wsunięty będzie USB klucz.

„NLM“ to wersja sieciowa, idealna dla większych firm z siecią lokalną. W zasadzie podobna jest do wersji USB, dlatego, że progeCAD można nainstalować w dowolnej ilości komputerów, ale serwer zarządzający licencjami, umożliwi włączenie programu tylko w stanowiskach, do których zakupiona została licencja. Bardzo przydatną nowością tej licencji jest „TakeAway Technology“. Jest możliwe doczesne przenoszenie licencji z serwera do laptopa lub PC a do następnej pracy na tym komputerze nie jest koniecznośią podłączenie do sieci. „Corporate“ to po prostu nieograniczona licencja dla firm.
 

Licencja dla szkół i studentów
Jest do dyspozycji darmowa uproszczona wersja progeCAD Smart, która opiera się na wersji Professional i zawiera większość jej funkcji.

ProgeCAD Professional można zyskać darmowo dla użytku szkoły. Szkolna licencja ważna jest jeden rok i można ją nainstalować w dowolnej ilości szkolnych komputerów i w komputerach domowych studentów i nauczycieli. Po wygaśnięciu licencji konieczne jest ponowne wysłanie formularza, by licencja została zaktualizowana.
 

Nowe funkcje 2010
Wyliczanie tu wszystkich funkcji progeCAD zajęłoby zbyt dużo miejsca, więc podane są tu jedynie najważniejsze i najciekawsze:

Oprócz standardowych funkcji do tworzenia i edycji rysunków, które są tak samo dostępne dla praktycznie wszystkich systemów CAD, rutynową pracę projektantom w progeCAD ułatwią duże biblioteki znormalizowanych części, ponad 11.000 bloków maszyn ogólnych (sprzęgła itp.), architektury, konstrukcji i elektrotechniki.

Dla prawdziwie profesjonalnego wykorzystania rozszerzeń progeCAD istnieją inne specjalne polecenia i biblioteki (ARCHsoft specjalnie dla inżynierii, CAD Profi bardziej ogólnych funkcji technicznych, dystrybucji usług budowlanych, konstrukcji i przewodów elektrycznych).

Dla użytkowników innych systemów CAD, zapewniając płynne przejście do progeCAD jej możliwość eksportowania rysunków w formacie dowolnej wersji oprogramowania AutoCAD®-u od wersji 2.5 do 2010 r., zarówno w DWG i DXF, więc może być bezpiecznie dzielone między progeCAD i AutoCAD ®-em bez obawy przed utratą ważnych informacji, dzięki czemu można korzystać z obu programów jednocześnie, bez żadnego ryzyka.
 

Bardzo przydatną funkcją jest możliwość importowania i eksportowania rysunków w formacie PDF włącznie z zachowaniem płaszczyzn. Dlatego, jeśli klient dostarczy dokumentację w formacie PDF, może być łatwo przekształcona w formaty DWG / DXF, a następnie dowolnie dostosowana. ProgeCAD dysponuje także wirtualnymi drukarkami, które mogą służyć do opublikowania rysunków w formatach PDF, DWG i JPG.

Interesujące jest połączenie progeCAD i Google Earth ™, kiedy użytkownik ma możliwość publikacji własnych efektów pracy w tej aplikacji łącznie z teksturami i materiałami.

W szczególności, inżynierowie i geodeci, docenią funkcję progeCAD "WinTopo", która będzie konwertować bitmapy na wektory i tworzyć mapy wektorowe na podstawie skanowanych dokumentów papierowych.

Użytkownicy, którzy nie będą zadowoleni z podstawowych poleceń, które oferuje szeroki zakres progeCAD, mają okazję zaprogramować własne funkcje i makra w różnych językach programowania. Dostępne LISP i SDS (C + +) VBA i automatyzację COM i DIESEL języka programowania.
 

Przestrzeń 3D
ProgeCAD Chociaż skierowany jest przede wszystkim do tworzenia i edycji rysunków technicznych 2D, jest także wyposażony w funkcje do modelowania 3D. ProgeCAD zawiera wszystkie standardowe funkcje modelowania 3D, od tworzenia podstawowego, przez funkcje logiczne do bardziej zaawansowanych narzędzi edycyjnych ACIS ® 3D. Następnie wymodelowane obiekty mogą być renderowane bezpośrednio w progeCAD. Program zawiera zaawansowany moduł renderingu z funkcjami kontroli światła i tworzenia / edycji materiałów. Oczywiście są refleksy, przejrzystości, miękkie cienie, itd. użyteczną funkcją jest opcjonalny rozmiar bitmapy ostatecznej.

Użytkownicy nie muszą porzucać swoich ulubionych programów do renderingu i wizualizacji, których nadal używają. ProgeCAD obejmuje obecnie nowe narzędzie Export Render, które ma możliwość eksportu całej wymodelowanej sceny do formatów :Blender (. LWO), 3D Studio (.3 ds) i POV-Ray (. POV), rendering przebiega bezpośrednio w tych programach.

Podsumowanie
ProgeCAD jest idealnym narzędziem dla wszystkich tych, którzy poszukują łatwego w obsłudze, nie drogiego, ale w pełni funkcjonalnego oprogramowania CAD. Jego intuicyjna obsługa, polska struktura i niska cena jest bezpośrednio predysponowana do korzystania dla architektów, projektantów budowlanych, konstruktorów, inżynierów, stolarzy, rzemieślników do mniejszych firm, które nie chcą wyrzucać dziesiątki tysięcy złotych za porównywalne produkty innych producentów. Jego zaawansowane funkcje, bibliotek i nakładek, wraz z wysoką kompatybilnością, zadowolą każdego doświadczonego profesjonalistę, który szuka jakości za rozsądną cenę.


 

Tagi:
Komentarzy: Skomentuj pierwszy
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
REKLAMA
Praca dla inżynierów na 3DCAD.pl
Praca dla inżynierów na 3DCAD.pl