Solid Edge - 5 sprawdzonych sposobów na duże złożenia
Podręcznik SOLIDWORKS 2020
Warsaw Industry Week 2020
Targi druku i skanu 3d - 3D SOLUTIONS 2020
Dni Druku 3D 2020
Forum Ogólne PDM - cechy, opinie
PDM - cechy, opinie
Postów: 1
Data dodania: 21-06-2007 13:07
No właśnie - jakiego oprogramowania PDM używacie w swoich firmach? Jakie są mocne cechy owego oprogramowania a czego w nim brakuje? Może jakiś złoty środek?

Czego oczekujecie od doskonałego oprogramowania typu PDM?
Postów: 1
Data dodania: 25-06-2007 12:26
Oczekiwania?
Żeby nie przeszkadzał w pracy. Musi być szybki i stabilny.

Z dalszych wymagań - mozliwości integracji z innymi systemami (np. ERP). Chodzi o uniknięcie ręcznej pracy przy przenoszeniu danych. Przykłąd: BOM wykonany w systemie CAD/PDM pozwala na automatyczny transfer danych do systemu magazynowego/zamówień.

Możliwość pracy w oderwaniu od CADa - żeby np. zaopatrzeniowiec mógł na bieżąco kontrolować - bez "trucia d..." konstruktorów - postęp, potrzebne materiały i części, żeby zaplanować pakowanie itd. Koniecznie podgląd bez zainstalowanego CADa.

Z bajerów - komunikacja z centralą przez WEB? Raportowanie? (np. historia zmian wykonanych przez konkretnych uzytkowników, żeby ocenić wkład w projekt i przyznać/zabrać premię) :)

PDM to temat-rzeka. Niewiele w Polsce firm zna się na tym - mam szczęście pracować w firmie, która naprawdę zna to od strony praktycznej (dziesiątki wdrożeń i to w dużych korporacjach, głównie niemieckich).

Pozdrawiam
Mooreck
Postów: 1
Data dodania: 04-10-2017 08:48
Ciekawe informacje znajdziecie na stronie: www.pdmdlaprzemyslu.pl
Na potrzeby, stworzonego przez ekspertów firmy Siemens i serwisu decyzje-IT.pl, poradnika PDM dla przemysłu na stronie została stworzona aplikacja „Kalkulator korzyści PDM”. Dzięki niej można w łatwy i szybki sposób zidentyfikować i oszacować potencjalne korzyści wdrożenia platformy w przedsiębiorstwie.
Kalkulację można przeprowadzić dla dwóch obszarów: przygotowania oferty oraz realizacji projektu. Aplikacja pozwala na zweryfikowanie ile czasu można zaoszczędzić w trakcie wykonywania poszczególnych zadań, w tym m.in. dla: zarejestrowania oferty, przygotowania konfiguracji pod ofertę, kompletacji dokumentacji, konsultacji, sprawdzania i zatwierdzania oferty, opracowania i dystrybucji harmonogramu, uruchomienia projektu, tworzenia struktury BOM, opracowania pełnej technologii, czy zatwierdzenia dokumentacji konstrukcyjnej.
Napisz odpowiedź
Nieznajomy musisz być zalogowany aby napisać odpowiedź.
E-mail:
Hasło: