Intersoft
Postów: 78
Data dodania: 25-04-2008 21:46
Producent już wcześniej wymienionego na tym forum Plato także dobrze znanego konstruktora. Co myślicie o tej firmie i ich programach?
Postów: 106
Data dodania: 26-04-2008 19:52
Zanim szerzej się zająłem tematyką oprogramowania jedynym programem który znałem Intersoftu był konstruktor (chociaż wtedy jeszcze nie zdawałem sobie sprawy z tego kto jest twórcą) Obecnie mam trochę do czynienia z tym programem i z niczym innym z tej firmy.
Postów: 40
Data dodania: 26-04-2008 22:39
Myślę, że są w porządku. Pracuję na ich programach bo mają chyba najlepszy stosunek ceny do jakości. (piszę "chyba" ba nie znam wszystkich programów wszystkich firm). firma daje rabaty nawet dosyć spore i bez problemów można uzyskać potrzebne informacje (odpowiadają na maile).
Postów: 106
Data dodania: 26-04-2008 23:42
A to ty Bartek pracujesz na Plato Intersoftu, czy przypadkiem testowałeś jakiś program tej własnie firmy?
Postów: 40
Data dodania: 27-04-2008 12:16
Tak, mam ich CADa: Arcadię Intelicad z nakładkami architektoniczną, stalową i żelbetową i uważam, że jest to moja najlepsza inwestycja (już mi się zresztą zwróciła). Posiadam też Konstruktora, na razie tylko trzy moduły: "Przenikanie ciepła" i "zapotrzebowanie na ciepło dla budynków", bo zajmuję się trochę audytem energetycznym oraz moduł "blachownica" No i Plato - co do tego programu to porównywałem go z tymi oferowanymi przez Specbud i zdecydowałem się na Intersof (choć jest dużo droższy) bo Plato daje więcej możliwości - to program MES.
Postów: 78
Data dodania: 28-04-2008 09:49
A powiedz mi Bartku jak to wygląda z możliwością przyswojenia sobie tego programu? Z tego co się dowiedziałem liczy płyty czyli równie dobrze mógłby zapewne policzyć belkę, prawda? a jak z przyswojeniem sobie tego programu, jak to oceniasz?
Postów: 40
Data dodania: 28-04-2008 18:58
Jeżeli chodzi o łatwość obsługi to nie ma z tym problemu. Program jest na prawdę przyjazny i może nie łatwy, ale nie nastręcza większych trudności, trzeba się po prostu przyzwyczaić do jego specyfiki. Co do belki (wiem co kombinujesz - zadać płytę o małej szerokości i dużej grubości tak?). Niestety nie przejdzie (choć nie sprawdzałem szczegółów). Program MES korzysta z zupełnie innych algorytmów. Zastosowanie do belki różniczkowego równania biharmonicznego (równania płyty) rozkładanego następnie w szereg Fouriera (tak z grubsza rzecz biorąc działa program MES dla płyt) może dać zupełnie fałszywe wyniki, ale sprawdzę i jak będę wiedział to dam znać.
Postów: 78
Data dodania: 28-04-2008 22:13
:) Czytasz w moich myślach, dokładnie to planowałem zrobić, zadać płytę w stylu belki:) sprawdź jeśli możesz i daj mi znać, byłbym wdzięczny.
Postów: 106
Data dodania: 29-04-2008 22:28
Teraz właśnie dostałem niedawno maila od Intersoftu z propozycją zakupu na bardzo dobrych zasadach ich programów, dodatkowo zostałem zapewniony, że kontaktując się z handlowcem, który mi wysłał maila dostane specjalny rabat:) i nic nie zrobiłem:) bardzo przyjemnie
Postów: 78
Data dodania: 29-04-2008 22:30
Ja też całkiem nie dawno dostałem takiego samego maila, firmy muszą dbać teraz o potencjalnego odbiorcę, tym samym każdy grzecznie daje nam rabaty:)
Napisz odpowiedź
Nieznajomy musisz być zalogowany aby napisać odpowiedź.
E-mail:
Hasło: