CC OPEN DAYS 2024
Specbud
Postów: 78
Data dodania: 25-04-2008 21:44
To była pierwsza firma produkująca oprogramowanie dla inżynierów, z która się zetknąłem. Moim zdaniem piszą w niej programy dobrzy specjaliści. Programów tej firmy jest bardzo dużo, zetkneliście się z nimi i z którymi, jak oceniacie wykonanie tych programów?
Postów: 29
Data dodania: 25-04-2008 23:53
Specbud ma strasznie dużo programów, są to z reguły programy, które się specjalizują w jednym zagadnieniu. Pakiety w zależności od tego czy są to mini pakiety nie zawierajće wszystkich programów z zagadnienia czy maxi zawierające wszystkie wahają się od kilkuset do ponad tysiaca nawet czasami dwóch. Strona bardzo dobrze zrobiona według mnie, możliwość otrzymania wersji demostracyjnej programów. Całkiem dobrze się prezentują.
Postów: 78
Data dodania: 26-04-2008 16:07
Zapomniałem wspomnieć, ze inżynierami programistami tworzącymi w Specbudzie są absolwenci Gliwickiej Politechniki, która oczywiście słynie z wypuszczania świetnych konstruktorów. To taka informacja, gdyby ktoś był ciekaw gdzie najlepiej robić specjalnośc konstrukcje budowlane.
Postów: 106
Data dodania: 26-04-2008 19:43
Popieram oczywiście opinie Lecha. Tylko, że mało która firma zajmująca się dostarczaniem oprogramowania dla inżynierów typu CAE może pozwolić sobie na złą opinię. Jeśli chce się sprzedawać programy trzeba mieć dobrą opinie.
Postów: 78
Data dodania: 28-04-2008 09:52
A któe z programów Specbuda posiadacie? Ja zdecydowałem się na belkę żelbetową, bo narazie z ich programów tylko tego potrzebuje. A wy co macie tej firmy.
Postów: 40
Data dodania: 28-04-2008 18:30
Belka żelbetowa Specbudu V.2.0 kosztuje 793PLN brutto - sprawdziłem. Natomiast taka sama belka Intersoftu (jeden z modułów konstruktora) 752PLN brutto (wchodzi tu "obowiązkowy" pierwszy moduł zarządzający i sama belka) - też sprawdziłem. Oba programy są w zasadzie identyczne. Program Specbudu generuje szkic zbrojenia, ale to jest w zasadzie do niczego nie przydatne bo w części obliczeniowej projektu takich szkiców się raczej nie umieszcza - rysunek trzeba robić samemu. Natomiast konstruktora mozna dalej rozbudowywać np. kupić moduł: belka rysunki dxf (515PLN) i będziemy mieli generowany gotowy rysunek CAD naszej belki. Znów wyjdę na rzecznika Intersoftu, ale chyba zdecydowałbym się na Konstruktora. W cenach (obu firm) nie uwzględniłem ewentualnych rabatów- są to ceny katalogowe.
Napisz odpowiedź
Nieznajomy musisz być zalogowany aby napisać odpowiedź.
E-mail:
Hasło: