CC OPEN DAYS 2024
Forum Ogólne forum CAE Ceny programów CAE
Ceny programów CAE
Postów: 106
Data dodania: 22-04-2008 22:30
Hmmm, kazdy chyba doskonale wie, jakie są ceny programów, czy uważacie że są za wysokie, jak myślicie co powoduje, że ceny tych programów są tak wysokie?
Postów: 29
Data dodania: 23-04-2008 11:19
Moim zdaniem ceny programów inżynierskich są zbyt wysokie, są to dobre narzędzia do projektowania i obliczeń jednak ceny są wygórowane. A może ktoś się dokładnie orientuje w tych cenach i może są jakieś sposoby aby uzyskac dostęp do programów legalnych jakoś taniej?
Postów: 40
Data dodania: 23-04-2008 14:26
Niestety, takie są tzw "realia". Nie kupuje się programów CAD czy CAE po to, aby się nimi cieszyć, tylko po to żeby "tłuc" na nich projekty. Ceny są wysokie to fakt, ale jak się ma zlecenia to nakłady szybko się zwracają. No i trzeba trochę poszukać. Czasem można trafić na coś taniego (może nie o takiej funkcjonalności, jakby się chciało, ale zawsze to coś, na początek). Warto jeździć na targi i wystawy, tam zawsze dają rabaty na oprogramowanie (czasem nawet spore). Studenci mają często możliwość zakupienia wersji edu.Warto też kupować w jednej firmie, bo dają coraz większe rabaty, w miarę jak się stajemy stałym klientem itd. Trzeba sobie jakoś radzić.
Postów: 28
Data dodania: 23-04-2008 21:23
A ja mówię że ceny są za wysokie na polskie realia. Chcemy żeby softy CAD CAE kupowały tylko duże firmy czy również chcemy dotrzeć do małych firm i coraz bardziej przyczyniać sie do popularyzacji takiego oprogramowania. Niejednokrotnie wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy za licencje dla małych firm to nie bułka z masłem, a chcielibyśmy żeby inżynier też był w stanie zakupić taki soft za pieniądze z własnej kieszeni.

Druga sprawa (ale tego już nie wiem) ale przypuszczam że marże dystrybutorów są kosmiczne. Ale pewnie będą sie jak zwykle tłumaczyć, że koszty mają wysokie, że tego nie sprzedaje się codziennie i takie tam ble ble ble .... zamiast rozwijać technologie projektowania to oni ją tak naprawdę hamują ..... cenami.

i na koniec pytanie ... Ciekawy jestem ile firm inżynierskich w Polsce nie może sobie pozwolić na zakup takiego softu ze względu na cenę ... ?
Postów: 15
Data dodania: 23-04-2008 23:05
Tak sie przypatruje, nie wiem co taka dyskusja wniesie? Myslicie, ze obniza ceny bo pare osob stwierdzi, ze sa zbyt duze? Dlaczego merc czy beema ma byc dla wszystkich skoro sa to pojazdy dla zamoznych. I nikt nie wychodzi z zalozenia aby bylo taniej ale bardziej masowo. Ja chcialbym wiele rzeczy ale takie sa realia i narzekanie tego nie zmieni...chcialbym aby tansze bylo paliwo, bilety do kina, mieszkania itd itp. No i co z tego???
Postów: 106
Data dodania: 23-04-2008 23:16
No dobrze może dyskusja nie zmieni tego stanu rzeczy, ale wymiana informacji na temat tego, że na targach można uzyskać rabaty czy tego, że dobrze być stałym klientem jest bardzo istotna. Jeđli macie jeszcze jakieś ciekawe informacje to dzielcie się nimi.
Postów: 40
Data dodania: 24-04-2008 19:12
Prosty przykład Panowie: Cena katalogowa programu wynosi 1200LN netto (chodzi o PlaTo do liczenia płyt żelbetowych). Pytam o cenę dostaję rabat - do zapłaty 850 PLN netto, ale dalej sie targuję z kierownikiem działu handlowego (pozdrawiam) i utargowałem jeszcze 50PLN , tak, że licząc brutto zmieściłem się (uwzględniając wszystkie dodatkowe koszty) w cenie 993PLN. Wg katalogu zapłaciłbym 1482PLN. Warto rozmawiać, pytać, szukać i targować się, ale trzeba robić to bezpośrednio u producenta (jeżeli się ma taką możliwość). Drugi przykład: Odżałowałem i kupiłem program CAD (tańszą wersję) znalazłem w nim kilka błędów, co zgłosiłem działowi technicznemu. Ku mojemu zaskoczeniu przychodzi list i płyta z najnowszą wersją beta do testowania. Jak go przetestuję to będę miał ten program (lub upgrade za 10% ceny!) Można?
Postów: 106
Data dodania: 25-04-2008 16:07
Naprawdę dobrze wiedzieć o takich możłiwościach, tylko co do negocjowania trzeba mieć jeszcze umiejętności to nie jest mimo wszystko takie proste. A z tym testowaniem to bardzo ładnie wyszło:)
Postów: 78
Data dodania: 25-04-2008 21:32
Świetnie! Bartek jak się chcę to można sporo wykombinować prawda? Wracając jednak do cen tych programów to chciałbym zauważyć jedną istotną rzecz. Te programy nie są zbyt rozbudowane a cena chociażby ta którą podał bartek jest wysoka. Powiedz mi bartek ten program do obliczania płyt żelbetowych nie jest rozbudowany, jak ty go oceniasz? W sensie rozbudowania. Niech się wszyscy najlepiej wypowiedzą co do swoich programów.
Postów: 15
Data dodania: 26-04-2008 10:12
Co to znaczy rozbudowany? Do zastosowan w budownictwie?
Bo ja uzywam Cosmosa i nie wiem co moge o nim powiedziec...jak na inz. jestescie bardzo niekonkretni. Zrobcie tabele, w ktorej beda zestawione programy w kolumnach a funkcjonalnosc w wierszach - postawienie krzyzyka oznacza, ze dany program ma dana mozliwosc. Ja naprawde zgadzam sie, ze ceny sa za wysokie ale przypomina mi to biadolenie babci pod sklepem. Jak kogos na cos nie stac to nie kupuje. A umiejetnosci negocjacji to juz zupelnie inna bajka i raczej nie ma wplywu na globalne obnizenie cen produktow.