Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge
Forum Ogólne forum CAD Programy do mebli
Programy do mebli
Postów: 51
Data dodania: 05-03-2008 00:39
Witam szerokie grono,
szukam programów specjalistycznych do projektowania mebli.
zwykly cad juz nie wystarczy przydalo by sie 3d cad.
Polecacie cos ciekawego.
klaniam sie nisko.
Postów: 2
Data dodania: 06-03-2008 09:36
Kwestia o jakich meblach mówimy, jeżeli o meblach typu biurka, proste szafki itp to może to być dowolny parametryczny system 3D, jest tego dużo na Polskim rynku wystarczy poszukać w internecie pod hasłami 3D CAD można też użyć specjalistyczne programy do projektowania np. mebli kuchennych, szafek, regałów itp. nazwy w tej chwili Ci nie podam bo nie pamiętam ale zapewne jak wrzucisz w google odpowiednie hasło to znajdziesz właściwe produkty. Jeżeli natomiast projektujesz meble bardziej zaawansowane np. tapicerowane, z grawerkami czy płaskorzeźbami, to w tym wypadku sprawa jest trochę trudniejsza bo potrzebujesz systemów z dość dobrze rozwiniętymi opcjami modelowania elementów swobodnych takich jak powierzchni czy brył o kształtach typu free form. Kwestia też czy to co modelujesz to meble jednostkowe czy produkcja raczej "znormalizowana", jeżeli to drugie to warto rozejrzeć się nad systemami posiadającymi już biblioteki np. łączników meblarskich, zawiasów itp lub systemami w których łatwo takie biblioteki stworzyć samemu. Ważne jest również później przejście na maszyny CNC czy zobienie rozkładu na arkuszu elementów do dalszej obróbki. Chociaż w tym wypadku praktycznie każdy CAD współpracuje z różnymi systemami CAM lub systemami do Nestingu.

Ja polecam oczywiście oferowany przez naszą firmę system T-Flex - super parametryzacja, zaawansowane modelowanie powierzchniowe, łatwość budowania własnych bibliotek i customizacji projektu do własnych potrzeb (zobacz przykład parametryzacji modelu stworzonego dla jednej z firm http://pl.youtube.com/watch?v=B_2629QAba0 ). NIe mamy co prawda gotowych bibliotek np. zawiasów ale bardzo łatwo je stworzyć. Warto system przetestować, oczywiście decyzja należy do Ciebie i zanim zdecydujesz się na zakup jakiegoś systemu warto obejrzeć kilka rozwiązań CAD.

Pozdrawiam

www.newtechsolutions.pl
www.tflex.pl
Postów: 3
Data dodania: 09-03-2008 17:21


Zachęcam do programu Top Solid Wood i Top Solid Designe.

Jest to kompleksowe narzędzie pracy drzewiarzy - projektantów, konstruktorów, technologów i szefów produkcji.
Rozwiązanie wspomagające zarządzanie w firmach chcących sprostać szybkiemu rozwojowi usług wyposażenia wnętrz.
Top Solid wiążą kadrę techniczną w jeden organizm, którego celem jest zaprojektowanie i wykonanie np. żądanego mebla w procesie zintegrowanym i w pełni kontrolowanym - w skrócie i lakonicznie - od działu handlowego po narzędziownie.
Parametryczność i asocjatywność tego oprogramowania uelastycznia firmy - przyspiesza proces wdrożenia nowego (zmienionego) produktu.
TSW/D to wykonanie złożeń materiałowych, automatyczne generowanie dokumentacji 2D, widok rozbity, kontakt programu z CNC (Homag i SCM) parametryzacje modeli i łączenie ze środowiskiem MS Excel.
W końcu szybki rendering projektu 3D to profesjonalna odpowiedź firmy dla wymagającego klienta indywidualnego oraz sieci handlowych.

Cały pakiet Top Solid składa się z branżowych modułów i przedstawiony jest na stronie http://www.topsolution.pl/
Program TSW poznają już absolwenci wydziałów technologii drewna AR-Poznań i SGGW-Warszawa.
furnam@op.pl
Postów: 106
Data dodania: 29-03-2008 22:53
Na naszym portalu jest tekst na ten temat, zachęcam do zapoznania, być może już się zapoznaliście ale postanowiłem o tym napisać. Oto link: http://www.3dcad.pl/artykuly/wiecej/24/Autodesk-Inventor-doskonale-rozwiazanie-dla-przemyslu-meblarskiego.htm

Jeślibyśmy przeszli do zakładki Artykuły moglibyśmy jeszcze dwie części artykułów o zastosowaniu Inwentora w meblarstwie poczytać.
Postów: 2
Data dodania: 15-04-2008 11:49
Panowie moim zdaniem tylko i wyłącznie Top Solid
Pracuje na nim od jakiegos czasu i coraz bardziej jestem zadowolony z jego możliwości.
Tak jak MK opisał to tylko nieliczny procent z tego co w nim sie znajduje. Dla mnie NR.1
Postów: 1
Data dodania: 21-02-2011 11:02
Jeśli chodzi o meble indywidualne, to warto spojrzeć na nowy program niemiecki: PYTHA (www.cncsoftware.pl). Jest to program do projektowania, wizualizacji i produkcji w 3D w języku polskim. Nie chcę uprawiać tutaj reklamy, więc jeśli ktoś jest zainteresowany to zapraszam na stronę oraz na youtubie znajduje się trochę filmików prezentujących program m.in.: http://www.youtube.com/watch?v=l6EX3O7LEoI
Postów: 5
Data dodania: 22-02-2011 19:27
Moim zdaniem SolidWorks nie ma sobie równych, mozna tak go przystosować, że zaprojektujemy dosłownie każdy mebel (szczególnie nietypowy - do typowych mebli wystarcza programy branżowe), opcje typu "inteligentny komponent" czy "konfiguracje" są nie do zastąpienia, oprócz tego zaawansowane wizualizacje itp. Polecam go przetestowac!
Postów: 4
Data dodania: 09-02-2018 09:24
Zobacz to: https://wooddesigner.org/polyboard-furniture-design-application/ Polyboard. Powinno byc fajne. jesli robisz tylko meble, to moze lepiej oszczedzic sobie pieniedzy wydanych na SolidWorks (na licencje), pieniedzy wydanych na szkolenie z solidWorks (czas poswiecony youtube to rowniez koszt) i pieniedzy wynikajacych z tego, ze SolidWorks bedzie troche wolniejszy niz np. Polyboard. Obejrzyj sobie ten link. Pozdrowienia!
Napisz odpowiedź
Nieznajomy musisz być zalogowany aby napisać odpowiedź.
E-mail:
Hasło: