Forum Ogólne forum CAD Solid Works podstawy
Solid Works podstawy
Postów: 1
Data dodania: 15-07-2012 03:46
Witam, liczę na wyrozumiałość i darowanie sobie opini że odpowiedź mogłem znaleźć, bo właśnie nie...
Na codzień pracuję w AUTO CAD potrzbóje pomocy w zakresie solid works.
Potrzebóje sprawdzić działanie urządzenia mechnicznego zbudowanego na bazie przekładni zębatkowej i mimośrodu, liczyłem że wykonanie prototypu zastąpi Solid Works, jak się okazało po 2 dniach (po pracy) czytania i oglądania youtube nie jestem wstanie operować nawet podstawowym zakresie, zakładam że naleciałość z autocad powoduje moje kalectwo w skutecznym operowaniu. (tytułem wstępu), poniżej lista pytań:
1. jak obracać modelem, np w auto cad (wciśnięty scrol)?? co jest odpowioednikiem Solida
2. jak wykonać powiązanie kinematyczne w układzie zębatkowym
3. jakiś dobry poradnik powiązań dla mnnie istotne mimośródy, przekładnie zębatkowe.


z góry Dziękuje za pomoc
PS. Zaawansowane narzędzię chylę czoła wybitnym specjalistom
Postów: 1
Data dodania: 27-07-2012 09:30
Witam,
1. W SolidWork obracamy tak samo ze wciśniętym scrollem, jesli nie można obracać to jest to wina sterowników od myszki. Czy przypadkiem nie jest to Logitech?
2. Nalezy wybrać operacje wiązania mechaniczne, jeśli mają być to koła zębate to potrzebne do tego będą jeszcze osie.
3. Jest podręcznik "Zaawansowane modelowanie złożeń", tam są opisane zaawansowane i mechaniczne wiązania.

W razie pytań służe pomocą.
Pozdrawiam serdecznie
Napisz odpowiedź
Nieznajomy musisz być zalogowany aby napisać odpowiedź.
E-mail:
Hasło: