Forum Ogólne forum CAD Dorabianie na projektach
Dorabianie na projektach
Postów: 106
Data dodania: 11-04-2008 23:24
Dorabiacie sobie projektując, rysując itp? W jaki sposób znajdujecie zlecenia i czy uważacie że to jest opłacalne?
Postów: 78
Data dodania: 12-04-2008 21:00
Dorabiamy:) wszyscy tak dorabiamy. Jest to opłacalne, jeśli coś się już zrobi i ktoś cię poleci dalej wtedy możesz cały czas mieć takie zlecenia bez wkładu żadengo w reklamę. Pytasz ponieważ chcesz też tak zarabiać czy nie wiesz ile wziąć za zlecenie?
Postów: 21
Data dodania: 12-04-2008 21:16
Oczywiście że dorabiamy, a raczej dorabialiśmy :) - jak wszyscy

Właśnie Lechu może nie będe pytał o twoje stawki ale powiedz coś jakie są standardy twoim zdaniem, bo myślę żeby wrócić do tematu dorabiania

Pozdrawiam
Postów: 78
Data dodania: 12-04-2008 22:23
Jeśli chodzi o dorabianie na studiach to rysowałem w Autocadzie różne elementy i czasami to były rzeczy, które nie miały nic wspólnego z moimi przyszłymi rysunkami np rysowałem klamki:) teraz dorabiam w biurze projektowym mam umowę zlecenie i rysuje sobie jakieś projekty najczęściej domów lub innych budynków ostatnio mi się garaż trafił. Co zaś do stawek to hmmm, opłaca się oczywiście są to niższe stawki niż gdybym się pod projektem podpisał. pozdrawiam a ty marcin jak dorabiałeś... dorabiasz?
Postów: 106
Data dodania: 12-04-2008 23:10
To ciekawe, a w jaki sposób znajdowałeś sobie zlecenia? Przez internet czy przez kogoś?
Postów: 78
Data dodania: 13-04-2008 12:00
Najczęściej ktoś dowiedział się, że ja umiem i odzywał się do mnie. Dlatego warto jest chwalić się tym co się umie. Przez internet również ale najcześciej tak jak wspomniałem przez kogoś.
Postów: 106
Data dodania: 13-04-2008 23:19
A jakie stawki otrzymywałeś za wykonywanie np jakiegoś jednego elementy i jak to wogóle wyglądało. Może powiesz na przykładzie tych klamek.
Napisz odpowiedź
Nieznajomy musisz być zalogowany aby napisać odpowiedź.
E-mail:
Hasło: