Forum Ogólne forum CAD symulacja robota w czasie rzeczywistym
symulacja robota w czasie rzeczywistym np. w catii
Postów: 1
Data dodania: 22-04-2009 20:37
Witam!

Bardzo proszę o pomoc, obecnie jestem w trakcie pisania pracy magisterskiej i chcę rozwiązać następujący problem: mam stworzyć symulator robota którym można będzie sterować w czasie rzeczywistym np. za pomocą klawiatury albo pada. Problem w tym, że nie chcę tego robić pisząc kompletny program od podstaw bo sie na tym aż tak dobrze nie znam. dodam , żeby było wszystko jasne , że nie chcę z góry założyc symulacji a potem ją przeprowadzić, z tym nie ma problemu ale ma być to interaktywna symulacja czyli mam poruszać jego ramionami w czasie symulacji najlepiej dżojstikiem albo wirtualną klawiaturą a po dojechaniu do jakiegoś punktu program(catia) powinien wysłac współrzędne na zewnątrz np do excella.Myślałem nad tym, żeby wykorzystać np. Catie czy SolidWorksa lub inny program, może Delmię do takiej symulacji ,tylko ,że nie wiem czy będzie to możliwe. Myślę , że trzeba napisać jakieś marko czy aplikację do komunikacji programu 3D ze sterowaniem np. klawiaturą czy padem. Wiem, że cos podobnego zrobiono za pomocą VBA i Inventora ale niestety nie mam nic na ten temat. Symulator też powinien zwracać współrzędne końca chwytaka a najlepiej pozycje wszystkich enkoderów. Proszę o jakieś sugestie i podpowiedzi, czy to w ogóle jest możliwe? dziękuje i pozdrawiam
Napisz odpowiedź
Nieznajomy musisz być zalogowany aby napisać odpowiedź.
E-mail:
Hasło: