Forum
Creo (Pro/Engineer)
Jak to jest z tym programem IsoDraw
Jak to jest z tym programem IsoDraw CADprocess na rynku krajowym ?
Data dodania: 09-12-2009 12:54
Jestem "nowy" w tym portalu, zaciekawil mnie bardzo, z checia sie zarejestrowalem.Usilnie szukalem w forum pare slow na temat tego programu ale niestety nic nie znalazlem.
Pracuje z nim juz 12 lat, jako wyuczony techniczny ilustrator wykonuje rysunki techniczne do instrukcji obslugi i montazu, rysunki eksplodujace przez przerabianie dostarczonych 2D i 3D plikow (IGES) wykorzystujac je w programie IsoDraw Cadprocess .
Czyzby np. rysunki eksplodujace byly wykonywane w innych programach.
Podalbym link do mojej strony ale nie wiem czy ten temat wtedy zostalby usuniety.
Czy ktos wykonywal albo wykonuje rysunki eksplodujace albo inne grafiki do instrukcji obslugi ?
Data dodania: 19-12-2009 01:20
Cos nikt sie nie zglasza, moze nie wie wielu o jaki program chodzi ?Wiele przykladow ilustracji technicznych do technicznej dokumentacji wykonanych w tym programem na stronie; www.grafikatechniczna.eu
Data dodania: 11-01-2010 22:54
> Autor: techniczny ilustrator> Cos nikt sie nie zglasza, moze nie wie wielu o jaki
> program chodzi ?
Mysle ze nie jest az tak zle... choc program nie jest bardzo popularny, a szkoda, bo jego uzytecznosc w ilustracji technicznej jest fantastyczna.
Wypelnia luke pomiedzy rozbudowanymi kombajnami CAD z modelami 3D, a uzytkownikami produktu, ktorzy potrzebuja przejrzystej, zrozumialej, intuicyjnej ilustracji.
A to wszystko szybko=tanio i skutecznie.
Pracuje miedzy innymi przy ilustracjach technicznych w branzy motoryzcyjnej i korzystam rowniez z IsoDraw.
Pozdrawiam
Data dodania: 10-02-2011 15:48
Arbortext IsoDraw jest programem do tworzenia ilustracji technicznych. Techniczna ilustracja jest graficznym produktem wykorzystywanym w różnych dokumentach przedsiębiorstwa. Ilustracja techniczna ma na celu w szybki, prosty i w nie budzący wątpliwości sposób, przekazać różne informacje dotyczące wytwarzanego produktu takie jak: zastosowanie, montaż produktu lub sposób serwisowania produktu. Na ilustracji pokazane zostają tylko znaczące detale. Ilustracje techniczne w większości są rysunkami izometrycznymi lub w perspektywie z dwoma rodzajami linii - grubą i cienką.Zastosowanie ilustracji technicznych:
Instrukcje montażu
Instrukcje obsługi
Instrukcje serwisowej
Podręczniki szkoleniowe
Ilustrowane katalogi części
W dotychczasowym procesie tworzenia publikacji technicznych istniała luka pomiędzy biurem konstrukcyjnym, a działem publikacji technicznych. Jednym z głównych problemów był przypadek zmiany geometrii modelu, wynikiem tego była ponowna potrzeba wykonania ilustracji. Arbortext IsoDraw zachowuje asocjatywność z modelem 3D, w takim przypadku wystarczy zregenerować ilustrację, a wszystkie naniesione zmiany w sposób automatyczny zostaną zaktualizowane.
Jaka jest różnica pomiędzy rysunkiem inżynierskim a ilustracją techniczną ?
Rysunek inżynierski zawiera poza jednoznaczną geometrią modelu prezentowaną na rzutach, również detale takie jak wymiary, przekroje, podziałkę, tolerancje, symbole chropowatości itp. Celem rysunku inżynierskiego jest szczegółowe i jednoznaczne opisanie modelu tak, aby można go było wyprodukować.
Ilustracja techniczna zawiera tylko geometrię modelu (czasami rozstrzeloną) w widoku izometrycznym bez linii niewidocznych z dwoma rodzajami linii: grubą i cienką oraz dodatkowe symbole graficzne. Celem ilustracji technicznej jest pokazanie w prosty sposób procesu np. montażu.
Możliwości Arbortext IsoDraw Foundation:
Tworzenie ilustracji za pomocą szkicownika
Wykorzystanie istniejącej bazy dokumentacji 2D
Tworzenie ilustracji na podstawie fotografii (Photo tracing)
Edycja grafiki rastrowej
Tworzenie Hotspotów (inteligenta grafika)
Współpraca z wieloma formatami (WebCGM, CGM, SVG, PNG, JPEG, DWG, IGES, DXF, HPGL, Adobe Illustrator, WMF, EPS, TIFF, PICT, PCX, BMP)
Bezpośrednie wczytywanie formatu CGM
Automatyczne czyszczenie rysunku z niepotrzebnych linii
Obszerna biblioteka symboli (narzędzia, strzałki, dłonie, ....)
Narzędzie do tworzenia wałków z kołami zębatymi
Balony (odnośniki)
Wykorzystanie różnych stylów
Linia gruba i cienka
Napisz odpowiedź