Recepta na sukces - rozmowa z gościem specjalnym DPS Forum 2016

22.09.2016 Skomentuj pierwszy
 
Jadwiga Husarska Sobina, gość specjalny DPS Forum 2016

O korzyściach z używania SOLIDWORKS, potencjale, jaki zapewnia zaawansowane oprogramowanie 3D CAD, projektowaniu dla ludzi i o tym, jak prowadząc własne studio projektowe odnieść sukces na rynku mówi Jadwiga Husarska-Sobina, CEO Husarska Desing Studio, gość specjalny DPS Forum 2016

Dawid Fionik: Do projektowania używa Pani SOLIDWORKS. Dlaczego zdecydowała się Pani na korzystanie właśnie z tego oprogramowania?

Jadwiga Husarska-Sobina: Aby dobrze wykonywać swoją pracę, potrzebuję dobrych narzędzi. Na co dzień mam do czynienia z wieloma różnorodnymi wyzwaniami. Projektuję m.in. meble, przedmioty codziennego użytku, akcesoria sportowe, specjalistyczne sprzęty dla służb czy stoiska targowe.

Oprócz mojego zespołu, świetnych designerów, niezbędny jest mi software, który sprawdzi się w każdej dziedzinie, zdobędzie zaufanie swoją niezawodnością, będzie intuicyjny w obsłudze i pozwoli mi jak najlepiej skupić się na samym projekcie. Stąd wybór SOLIDWORKS.

DF: Często angażuje się Pani w użyteczne społecznie inicjatywy – wymieńmy na przykład projekt innowacyjnego robota rehabilitacyjnego Luna EMG dla pacjentów cierpiących na schorzenia nerwowo – mięśniowe. Czy oprogramowanie  3D CAD jest coraz częściej używane do tworzenia rozwiązań pomagającym ludziom?

W moim studiu projektowym, Husarska Design Studio, od dawna mamy świadomość potencjału, jaki zapewnia zaawansowane oprogramowanie, w tym właśnie 3D CAD. Nie sposób zaprojektować tak złożonego mechanizmu jak Luna EMG korzystając z kartki papieru oraz ołówka. Mój zespół i ja mamy świadomość, że tworzone przez nas rozwiązania będą mieć bezpośredni wpływ na życie odbiorcy, a wspomniana Luna może będzie wspierać pacjentów w powrocie do zdrowia. Dlatego nasze rozwiązania muszą być dopracowane do perfekcji. Bez wsparcia ze strony technologii i bez odpowiednich narzędzi, jak chociażby 3D CAD, byłoby to niemożliwe.

19 Robot rehabilitacyjny Luna EMG , zaprojektowany przez Husarska Desing Studio, zdobył wyróżnienie w konkursie Śląska Rzecz 2015

DF: Husarska Design Studio powstało trzy lata temu i od początku świetnie radzi sobie na rynku. Czy ma Pani jakieś wskazówki dla młodych projektantów, którzy chcą odnieść sukces w tej branży?

Patrząc na swoje dotychczasowe doświadczenie, wiem, jak ważna jest konsekwencja. O tym, że chcę być projektantką, wiedziałam już w szkole podstawowej. Pochodzę z rodziny o bogatych artystycznych tradycjach, więc wychowywałam się wśród twórców, bardzo często bywałam w pracowniach, czułam tę kreatywną atmosferę. I od tamtej pory konsekwentnie realizowałam swój plan.

Własny notatnik z projektami, studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, studenckie inicjatywy, liczne zagraniczne staże i stypendia, wreszcie praca dla Paged Meble, a następnie założenie własnego studia. Przez te wszystkie lata koncentrowałam się na wyznaczonym przez siebie celu. Nie udałoby mi się go osiągnąć, gdyby nie ciężka praca. Nie ma innego sposobu na odniesienie sukcesu niż praca, praca, praca.

Designerzy Husarska Design Studio podczas pracy

DF: O czym będzie Pani mówić podczas tegorocznego DPS Forum?

Jest mi niezmiernie miło, że organizatorzy Forum postanowili zaprosić mnie na to wydarzenie. Traktuję je bardzo prestiżowo, dlatego sporo czasu poświęciłam na przygotowanie swojego wystąpienia. Będzie ono poświęcone moim najbardziej nowatorskim rozwiązaniom (m.in. wspomniany robot Luna EMG) oraz narzędziom wykorzystywanym do ich opracowywania. Na razie mogę zdradzić tylko tyle.

ZOBACZ RÓWNIEŻ ...
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: