Autodesk chce kupić Moldflow
03.06.2008
Skomentuj pierwszy
Autodesk ogłosił zamiar nabycia firmy Moldflow – wiodącego dostawcy oprogramowania do symulacji wtrysku w formach wtryskowych.
Umowa pozwoli na rozwój cyfrowego prototypowania Autodesk na rynku wyrobów z tworzyw sztucznych.
Autodesk ogłosił podpisanie ostatecznego porozumienia w sprawie nabycia firmy Moldflow Corporation – wiodącego dostawcy oprogramowania i rozwiązań, które pozwalają projektantom przewidywać i optymalizować zachowanie elementów z tworzyw sztucznych na każdym etapie procesów projektowania i produkcji. Transakcja, która przeprowadzona będzie w formie gotówkowego wezwania do sprzedaży wszystkich akcji zwykłych Moldflow Corporation, podlega zwyczajowo przyjętym warunkom zatwierdzenia m.in. przez organy regulacyjne. Zamknięcie transakcji planowane jest na drugi kwartał 2008 roku.
Podpisana umowa potwierdza zaangażowanie Autodesk w rozszerzanie oferty i dostarczanie firmom produkcyjnym spójnych i kompletnych rozwiązań do cyfrowego prototypowania, dzięki którym będą miały możliwość optymalizacji, sprawdzenia i poprawek koncepcji na znacznie wcześniejszych etapach procesu projektowania. Zakup Moldflow Corporation pozwoli producentom korzystającym z rozwiązań do cyfrowego prototypowania Autodesk uzyskać dostęp do narzędzi analitycznych dla wyrobów z tworzyw sztucznych.
Wraz z zakończeniem transakcji Autodesk podejmie się dalszego wsparcia klientów Moldflow oraz ich integracji ze społecznością Autodesk manufacturing community.
Autodesk zakupi Moldflow w cenie 22 USD za akcję, lub 297 milionów USD pomniejszonych o wysokość salda gotówkowego Moldflow, w chwili dokonania transakcji, oraz o dochody wynikające z wykonania opcji. Moldflow z siedzibą główną w Framingham posiada ośrodki badań i rozwoju w Melbourne w Australii oraz w Ithaca w USA a także biura sprzedaży w różnych lokalizacjach na całym świecie. Firma zatrudnia 285 pracowników. W roku finansowym 2007 Moldflow wykazała przychody na poziomie 55,9 mln. dolarów.
“Moldflow jest liderem w komputerowo zintegrowanej produkcji i wnosi potężne możliwości analityczne i symulacyjne do rozwiązań dla cyfrowego prototypowania Autodesk,” powiedział Carl Bass, prezes i dyrektor generalny Autodesk Autodesk. “Silna rozpoznawalność tej marki pozwoli nam umocnić się na czołowej pozycji w zakresie cyfrowego prototypowania - dzięki dodaniu do naszej oferty najlepszych w swojej klasie rozwiązań do symulacji i optymalizacji . Produkty Autodesk i Moldflow wzajemnie się uzupełniają, dzięki czemu połączenie linii produktowych obu firm pozwoli rozszerzyć ofertę dostępną dla klientów Autodesk”.
„Dostrzegamy silną synergię pomiędzy Moldflow i Autodesk i właśnie dlatego wiążemy duże nadzieje z transakcją pomiędzy obiema firmami,” powiedział Roland Thomas, prezes i dyrektor generalny Moldflow. „Dzięki połączeniu wzajemnie uzupełniających się ofert Autodesk i Moldflow, jesteśmy w stanie dostarczać szeroki i zaawansowany pakiet rozwiązań, które pozwolą użytkownikom sprostać wyzwaniom związanym z projektowaniem i produkcją wyrobów otrzymywanych metodą wtrysku. Połączenie możliwości analitycznych i symulacyjnych produktów zapewni optymalny, cyfrowy proces projektowania części i narzędzi oraz produkcji poszczególnych elementów, co pomoże firmom zredukować koszty rozwoju produktu i wydłuży jego cykl życia na rynku.”
ZOBACZ RÓWNIEŻ ...
SOLIDWORKS 2025 - kluczowe funkcje
Aktualizacja AutoCAD i AutoCAD LT 2025.1
Nowe polecenie w NX do zaokrąglania krzywych na powierzchni
Rzutowanie krzywej w SOLIDWORKS
BenQ SW242Q - profesjonalny 24 calowy monitor IPS 2K
Zmiany w licencjonowaniu produktów Autodesk
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
SOLIDWORKS 2025 - kluczowe funkcje
Aktualizacja AutoCAD i AutoCAD LT 2025.1
Nowe polecenie w NX do zaokrąglania krzywych na powierzchni
Rzutowanie krzywej w SOLIDWORKS
BenQ SW242Q - profesjonalny 24 calowy monitor IPS 2K
Zmiany w licencjonowaniu produktów Autodesk
Udoskonalone działanie grafiki w SOLIDWORKS
Dassault Systemes i Mistral AI zaczynają współpracę
ZOBACZ WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI